Anime my life

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime my life

Acest forum este dedicat animeurilor.

Ultimele subiecte

» www.MuzicaDownload.net
Sad angel-true love EmptySam Aug 01 2009, 21:13 Scris de uploader_site

» REGULAMENT
Sad angel-true love EmptyJoi Apr 30 2009, 20:13 Scris de Admin

» Anyoka's here!!
Sad angel-true love EmptyJoi Apr 30 2009, 20:01 Scris de Admin

» top peronaje favorite
Sad angel-true love EmptyVin Mar 13 2009, 15:55 Scris de Kim

» george si daisuke
Sad angel-true love EmptyVin Mar 13 2009, 15:54 Scris de Kim

» arashi vs hiroyuki
Sad angel-true love EmptyVin Mar 13 2009, 15:53 Scris de Kim

» schimbari
Sad angel-true love EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» cuplul favorit
Sad angel-true love EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» continuare ?
Sad angel-true love EmptyVin Mar 13 2009, 15:48 Scris de Kim

Navigare

Anime blog

Anime

Aprilie 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


3 participan?i

    Sad angel-true love

    Admin
    Admin
    Admin
    Admin


    feminin
    Numarul mesajelor : 183
    Varsta : 30
    Localizare : Peste tot si nicaieri. Sunt la fiecare pas de-al vostru pentru a vedea daca faceti spam
    Joburi/Distractii : Engleza , Tot ce tine de PC
    Stare de spirit : In love
    Data de inscriere : 13/01/2008

    Sad angel-true love Empty Sad angel-true love

    Mesaj  Admin Lun Ian 14 2008, 18:52

    Bine. Incep eu prima.
    Capitolul 1 Cum a inceput totul
    Era o seara de vara linistita, nu se auzea nicio suflare de vant, o liniste deplina care incepea sa devina insuportabila. Pe plaja Sunshine statea o tanara fata , singura la o ora atat de tarzie, gandindu-se. Parul ei era negru precum cerul noptii, ochii atat de inocenti si nevinovati de un verde patrunzator iar chipu-i alb ca ceara se reflecta in apa. In lumina lunii fata parea un personaj mirific, de basm precum o zana. Ea statea ganditoare, melancolica, privind stelele ce scanteie pe bolta cereasca. Tanara isi exprima incantarea cu un zambet nevinovat si atat de inocent cand deodata aude o voce sinistra, o voce care ii spune: " Sarah, vino la mine, vino la mine!!!!" Tanara auzind aceasta voce se uita imprejur dar nu observa pe nimeni. Nu era nimeni in jur iar aerul se racise brusc. Desi era speriata nu itra in panica si incerca sa vada de unde vine acea voce haotica, atat de sinistra. Ascultand cu atentie observa ca vocea vine din mare. Fara sa mai stea pe ganduri si fara sa se gandeasca la urmari sau consecinte se cufunda in mare uurmarind vocea care o chema. Inotand a ajuns in sfarsit la o doamna distinsa, cu parul plin de perle, cu un o privire vicleana care poate speria pe orcine. Aceasta femeie deschise un cufar in care se alfa o pana. Uimita copila intrba:
    -Cine esti si de ce m-ai adus aici? Ce vrei de la mine? Unde sunt?
    Acea doamna distinsa in puse pana in mana alba atat de delicata a fetei si ii spuse pe un ton calm:
    - Ia aceasta pana si sa ai grija de ea?
    - Dar ce sa fac eu cu ea? intreba copila foarte uimita
    - Ce ti-ai dorit tu cel mai mult pe lume? intreba femeia pe un ton aspru si privind tanara cu o privire vicleana, plina de ura si de invidie.
    Sarah raspunse pe un ton nehotarat:
    - Sincera sa fiu nu prea stiu ce imi doresc sau de vreau... As vrea doar sa am prieteni...eu...eu niciodata nu am avut prieteni adevarati...toata lumea ma critica si nimeni nu vorbea cu mine. Intotdeauna am fost singura...atat de singura!!!
    -Si nu ai vrea ca dorinta ta atat de arzatoare sa se indeplineasca?
    - Desigur....imi doresc din tot sufletul sa am prieteni adevarati.
    - Pai tot ce teebuie sa faci este sa devi mult mai puternica. Inchide ochii si imagineaza-ti ca ai prieteni buni langa tine.
    Sarah fiind foarte naiva asculta de spusele femeii. In timp ce ea se gandea ca dorinta-i va fi implinita se transforma intr-un personaj de basm, din povesti, un personaj mirific, fantastic. Sarah se schimba complet: Semnana cu un inger, in ochii copilei se citeau acum rautate si tristetea, privirea ei nu mai era ca odinioara, pe chipul ei balnd si inocent se citea acum expresivitatea si tristetea iar zambetul plin de naivitate se transforma intr-un zanbet expresiv, viclean.
    Cand copila deschise ochii vazu ca ii crescura aripi, aripi albe precum cele de inger dar se sperie groaznic si incepu sa tipe:
    - Ce s-a intamplat cu mine? De ce nu mai sunt "vechea sarah"?
    - Credeai ca lucrurile au numai o parte frunoasa? Cea de acum esti tot tu. Aceasta este partea intunecata a sufletului tau. Aceasta este fisura din armura inimi tale: dezamagirea si deznadejdea ca nu stii sa iti faci prieteni buni si ca atunci cand ii ai nu ii apreciezi.
    - Dar ai spus ca dorinta mi se va implini?
    - Da doar daca nu vei spune nimaui nimic din ce s-a intmplat cu tine.
    Dintr-odata copila se trezi acasa crezand ca a avut doar un cosmar dar acel vis a fost defapt real. Peste cateva minute copila nu-si mai aminti nimic din ce s-a intamplat pe paja si se pregati se plece spre scoala. Ajunsa la scoala observa ca toti colegii si toate colegele ii acoardau atentie. Ajunsa in sala de clasa Mike, colegul ei o intreba:
    -Buna! Diseara este o petrecere pe plaja. Ai vrea sa mergi?
    - Desigur as fi incantata!
    - Bine, deci diseara la ora 22:00 ne vedem pe plaja.
    - O sa fiu acolo!
    Timpul trecu repede si luna incepu sa rasara reflectandu-se in apa marii. Se facu ora 22:00 si era timpul ca Sarah sa plece la petrecere. Ajunsa pe plaja ii intalni pe tote colegele si totii colegii ei. Petrecera incepu iar Sarah si Mike au mers intr-un loc mai retras. Parul negru, rebel, ochii negrii la fel de patrunzatori ca ai Sarei, mike semana foatre mult cu Sarah. Cei doi au ineput sa vorbeasca iar Sarah ii povesti lui Mike despre visul ciudat pe care il avuse. Dupa ce Sarah a terminat de pvestit toata lumea disparuse inclusiv mike. Din nou sarah auzi acea voce sinistra si atat de inspaimantoare care ii spune: " De ce nu ai ascultat de spusele mele?" La fel ca si seara trecuta temperatura aerului scazu bursc. De data asta sarah se trezi prinsa intr-un loc ireal plin de basm unde o intalni pe aceeasi doamna distinsa care o privea cu multa ura spunand-ui:
    - Daca mai spui cuiva de acest loc si despre ce se intampla pe aceasta plaja vei fi blestemata sa nu ti se mai implineasca dorinta niciodata.
    - Dar ce se intampla pe aceasta plaja? Nu mai vreau sa mai aud niciodata de acest loc?! Ce vreti de la mine?!
    - Vreau copilaria si naivitatea ta, vreau inocenta ta. Candva am fost si eu exact ca tine...dar totul a inceput cu aceasta plaja. Acum 13 ani ma plimbam pe plaja si am auzit o voce ciudata sinistra care imi spunea sa o urmez. Am facut gresala sa o ascult si sa o urmez. Am ajuns intr-ul loc ciudat... si mi s-a intamplat acelsi lucru ca si tine: am spus tuturor de acest "secret al plajei". Acum vreau sa numai spui ninimanui nimic. A doua zi copila se trezeste acasa creznd ca a avut un cosmar din nou. Dar se pare ca lucrurile ciudate de abia caum incep..... Aceasta copila s-a trezit legata de o aventura care nu se va termina prea curand...

    Asta e tot si nu uitati: la aceasta sectiune aveti voie sa faceti double posting dar numai cei care scriu fan fic-uri. Nu faceti double postin numai ca sa va aflati in treba. Deci numai cei care scriu fan-fic-ul au voie sa faca double posting.
    fumoffu
    fumoffu
    Moderator
    Moderator


    masculin
    Numarul mesajelor : 164
    Varsta : 32
    Localizare : Vaslui
    Joburi/Distractii : CS..
    Stare de spirit : I'm offline...Don't bother me...
    Data de inscriere : 23/02/2008

    Sad angel-true love Empty Re: Sad angel-true love

    Mesaj  fumoffu Vin Feb 29 2008, 13:52

    Dap.^_^Interesanta poveste ai reusit sa compui..Imi plac povestile mai triste cu multa singuratate .melanconie,si suspin..Ai compus-o frumos,ai cateva expresii si in mare e bine...Totusi trebuie sa ai grija la redactare..Ai reusit sa faci multe astfel de greselicare te duc in eroare:"acelsi", "spunand-ui" "pvestit" "ineput" "petrecera"...Si fraza"Ajunsa pe plaja ii intalni pe tote colegele si totii colegii ei." este total gresita..Nu stau sa si corectez ca imi pierd timpul.Nu stiu daca e greseala de redactare sau altceva dar cred ca este necesar un edit din partea ta..
    Oricum imi place cum compui,as vrea sa mai vad o poveste facuta de tine.^_^
    Kazu
    Kazu
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 32
    Data de inscriere : 17/01/2008

    Sad angel-true love Empty Re: Sad angel-true love

    Mesaj  Kazu Mier Mai 14 2008, 16:31

    E un fic destul de bine scris, insa mai ai cateva greseli:
    "Fara sa mai stea pe ganduri si fara sa se gandeasca la urmari sau consecinte" e pleonasm.
    Si ai repetat " copila" de prea multe ori si nu suna bine.
    In rest chiar imi place ficul tau si ideea e interesanta. Sper sa pui continuarea cat mai repede ( daca are continuare).

    Continut sponsorizat


    Sad angel-true love Empty Re: Sad angel-true love

    Mesaj  Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Vin Apr 19 2024, 20:24