Anime my life

Acest forum este dedicat animeurilor.

Ultimele subiecte

» www.MuzicaDownload.net
Sam Aug 01 2009, 21:13 Scris de uploader_site

» REGULAMENT
Joi Apr 30 2009, 20:13 Scris de Admin

» Anyoka's here!!
Joi Apr 30 2009, 20:01 Scris de Admin

» top peronaje favorite
Vin Mar 13 2009, 15:55 Scris de Kim

» george si daisuke
Vin Mar 13 2009, 15:54 Scris de Kim

» arashi vs hiroyuki
Vin Mar 13 2009, 15:53 Scris de Kim

» schimbari
Vin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» cuplul favorit
Vin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» continuare ?
Vin Mar 13 2009, 15:48 Scris de Kim

Navigare

Anime blog

Anime

Noiembrie 2018

LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Calendar Calendar

Top 3 Personaje Preferate

Distribuiți
    Itchacy
    Gold member
    Gold member

masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 28
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

Mesaj  Itchacy la data de Mier Mai 14 2008, 02:04

Well well .... tare sunt curios ce top aveti voi ^_^ al meu e asa :

1. L - asta pentru ca desi e un "ciudat" as putea spune are o inteligenta iesita din comun care l-a socat de multe ori pe Light Twisted Evil ... si reuseste sa gandeasca dincolo de aparente ... si il demasca pe kira chiar de la inceput , cu toate ca are o suspiciune de numai 3% dar s-a dovedit in final ca a avut dreptate ... Si again ... I just luv his hair <3 <3 <3 xD

2. Amane Misa - desi are un comportament copilaresc , este totusi inteligenta ^^ ... si in plus e indragostita de Light pana la maduva oaselor ^^ ( pacat ca acesta doar se foloseste de ea Evil or Very Mad ) iar felul in care se imbraca e I love you all in all ... she's my favorite female anime character from all the anime's Very Happy

3. Light Yagamy - also known as Kira ! Twisted Evil the mastermind behind all the kill's of the criminal's ... si totusi intentia sa nu a fost rea ... vroia doar sa scape lumea de tot raul ... si el are o minte foarte ascutita si idei macabre ^^ iar cand auzeam : "... just as planned!" eram : wtf? Shocked cum naiba era asa sigur ca asta se va intampla ? Shocked damn! ce minte are! ... deci dupa mine cel mai inteligent bad-guy din vreun anime ...

Ok ... acum abia astept sa vad top-ul vostru ^^

P.S. : I want a Death Note and Shinigamy Eye's lol!

Later Edit : @Shadow -> nu am precizat un numar in top pentru ca nu cred ca toti au doar 3 personaje preferate , poate au 4 ^^ si nu vreau sa zica ceva ca de ce 3 si nu 4 sau whatever .... de aceea nu am precizat , anywayz ... se pare ca va ramane top 3 xD

Ultima editare efectuata de catre Itchacy in Mier Mai 14 2008, 10:40, editata de 1 ori

Shadow
    Moderator
    Moderator

masculin
    Numarul mesajelor : 347
    Varsta : 26
    Localizare : A bad sector
    Joburi/Distractii : Volley,PC
    Stare de spirit : Happy
    Data de inscriere : 07/05/2008

Re: Top 3 Personaje Preferate

Mesaj  Shadow la data de Mier Mai 14 2008, 08:33

Rog userii sa scrie si numarul care doresc sa fie precizat in top...modificat.
    Byo.Shin
    Member
    Member

feminin
    Numarul mesajelor : 16
    Varsta : 25
    Stare de spirit : *_*
    Data de inscriere : 27/05/2008

Mesaj  Byo.Shin la data de Mar Mai 27 2008, 18:52

1. L - L e un tip inteligent si era personajul meu preferat din tot serialul si are o personalitate puternica.
    2. Ryuk - pentru ca e obsedat de mere la fel ca si mine, e atat de amuzant si e super dragut.
    3. Mello - Are o personalitate pe care o invidiez si are si minte buna si mai nou a devenit personajul meu preferat... era L inainte.
    Rose-chan
    Member
    Member

feminin
    Numarul mesajelor : 4
    Varsta : 24
    Localizare : Illusion world-my dream
    Stare de spirit : happy
    Data de inscriere : 07/06/2008

Mesaj  Rose-chan la data de Sam Iun 07 2008, 17:15

Raito ( Light ) Yagami - Kira - Inca de cand am vazut Death Note, Raito ma impresionat intr-un mod deosebit, un copil silitor, elev de nota 10 si cu o logica stralucitoare si cu un spirit al dreptatii foarte dezvoltat care totusi il face sa o ia pe o cale gresita * dupa uni *. Aceasta personalitate fiind doar una dintre ele, cea de copil nevinovat, fiul inspectorului sef, care il ajuta sa il cunoasca pe L si tot o data sa il ajute in ancheta, fapt care se datoreaza si logicii lui stralucite, resind totusi sa inticipeze miscarile lui L si ghicind urmatoarele tactici. Dorinta eterna de a face lumea mai buna creeaza o noua personalitatea, ceea a lui Kira, care devine in cele din urma un criminal in serie, la inceput fiind considerat chiar un zeu, cei care nu ucideau si faceau rau admirandu-l foarte mult. Aceaste doua personalitati total diferite se imbina intr-un mod foarte armonios * dupa parera mea * care creeaza o singura persoana, una care se dovedeste superioara lui L, invingandu-l in cele din urma, planul sau functionand. Desi dupa moarte lui L, Kira isi continua faurirea acestei lumi, da peste alte obstacole, M si N care inving in cele din urma. Simtul ridicat al dreptatii il face sa isi sacrifice propriul tata, lucrul acesta impresionadu-ma foarte mult chiar daca, urmand aceasta cale el isi sacrifica si propiul suflet, renuntand tot o data la sentimentele care le care fata de familie si prieteni, dorind doar sa castige lupta sa cu L, care bininteles o castiga in final. Imi place si modul de a actiona si de asemenea si micile scapari diabolice, sa zic asa, cand incepe sa rada malefic.

L - Lawleit - Un personaj foarte dragut, cu un aer superior, si un bun detectiv. Aceeasi logica ca a lui Raito, si tot o data un bun anchetator il fac sa devina un personaj placut. Dorinta lui de a nu pierde lupta pe care o duca cu Raito * fiind convins 100% ca el e Kira * si tot o data ceea de al prinde pe faptas ( Kira ) ma impresionat mult de tot. Desi crescut intr-un orfelinat acesta devine primul detectiv al lumii. Stilul sau de a ridica lucrurile si modul sau de a se imbraca ciudat ii dau un aer misterios de nepatruns. Da si ii plac dulciurile cam mult.

Misa Amane - Al doilea Kira, asta mia placut cel mai mult la ea. Desi e cu capul in nori reuseste sa iasa din situatii destul de incurcate. De asemenea amestecul ei in ancheta este foarte important. De asemeanea imi place ca il iubeste pe Raito foarte mult si si-ar dar si viata pentru el chiar daca este si Kira, simtazindu-l foarte mult * Kira * pentru ca ia ucis pe criminalii ce i-au distrus viata partial. Aceasta se dovedeste un rol important in anime, fiind salvata o data de la moarte chiar de unul dintre shinigami care isi sacrifica propria viata pentru iubirea ce io poarta. De asemenea, Rem se sacrifica si el pentru ea, dovedind inca o data, amestecul ei important in anime.

Cam lung?
    Admin
    Admin
    Admin

feminin
    Numarul mesajelor : 183
    Varsta : 25
    Localizare : Peste tot si nicaieri. Sunt la fiecare pas de-al vostru pentru a vedea daca faceti spam
    Joburi/Distractii : Engleza , Tot ce tine de PC
    Stare de spirit : In love
    Data de inscriere : 13/01/2008

Mesaj  Admin la data de Sam Iun 07 2008, 21:32

nu bv ca nu faci spam felicitari Smile

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Mier Noi 21 2018, 06:47