Anime my life

Acest forum este dedicat animeurilor.

Ultimele subiecte

» www.MuzicaDownload.net
Sam Aug 01 2009, 21:13 Scris de uploader_site

» REGULAMENT
Joi Apr 30 2009, 20:13 Scris de Admin

» Anyoka's here!!
Joi Apr 30 2009, 20:01 Scris de Admin

» top peronaje favorite
Vin Mar 13 2009, 15:55 Scris de Kim

» george si daisuke
Vin Mar 13 2009, 15:54 Scris de Kim

» arashi vs hiroyuki
Vin Mar 13 2009, 15:53 Scris de Kim

» schimbari
Vin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» cuplul favorit
Vin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» continuare ?
Vin Mar 13 2009, 15:48 Scris de Kim

Navigare

Anime blog

Anime

Decembrie 2018

LunMarMierJoiVinSamDum
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Temari & Shikamaru

Distribuiți
    Itchacy
    Gold member
    Gold member

masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 28
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

Temari & Shikamaru

Mesaj  Itchacy la data de Mier Mai 14 2008, 19:26

Era o zi obisnuita, o zi ca oricare alta in care nimic special nu se va intampla...Cel putin asa credea Shikamaru in timp ce se indrepta , cam plictisit ce-i drept , spre scoala...
    Se uita din cand in cand la norii ce se rostogoleau pe cerul albastru.
    Cand in sfarsit ajunse la scoala a fost intampinat de colegii sai de clasa in curtea scolii:
    -Salut Shikamaru!
    -Mda...Salut!spuse el tuturor cu plictiseala sa obisnuita
    -Hei...ai auzit vestea cea mare?intreba Kiba.Azi avem testul acela faimos despre care se spune ca nu l-a trecut nimeni pana acum...
    -Hmmm...cam tulburator daca ma intrebi pe mine...Spuse Shikamaru.Nu cred ca am chef de asa ceva...
    -Pai frate, stai asa...aici nu e pe chef in caz ca ai uitat!Nu te inteleg...!riposta Shino.
    -Da-da...fie...ma rog...
    -Bai da ce tot discutati atat de testul asta stupid?se baga Naruto.Vorbiti si voi despre altceva...
    -Cum ar fii?intrebara Shino si Kiba in cor.
    -Paaaai...paaii...de exemplu fata aceea noua...
    -Care fata noua?Unde?intrebara cei doi.
    -Cea blonda de acolo.Spuse Naruto
    Cei trei , Kiba , Shino si Naruto incepura sa priveasca mai spre capatul scolii unde o fata cu parul blond prins in doua codite statea rezemata de perete.
    -Woow...e...cam draguta daca ma intrebi pe mine!Afirma Kiba cu un zambet tamp pe fata.
    -Pai e destul de acceptabila.Spuse Shino.
    -V-am spus eu ca merita sa discutai despre altceva!Zise Naruto.
    -Dar tu Shikamaru?Ce parere ai despre ea?intrebara toti.
    -Hmmm....mda...pare...ok.Spuse Shikamaru uitandu-se in continuare la nori
    -CEEE?Doar "ok"?se mirara ceilalti
    -Pai...da.Replica Shikamaru.
    Intr-un final se suna de intrare iar marele si dificilul test se apropie.
    -Copii...spuse profesoara lor de fizica...Astazi vreau sa va prezint o colega noua , deabia s-a mutat aici asa ca va rog sa o tratati bine si cu respect...hai intra Temari.
    In acel momet fata aceea blonda de mai devreme intra in clasa putin stanjenita.Bineinteles ca dupa ce au observat-o ceilalti au si inceput sa-si dea coate...
    -Ei bine Temari...sa vedem unde iti gasim un loc...hmmmm...te deranjeaza daca vei sta cu un baiat in banca?
    -...Pai...nu!spuse Temari cu jumatate de gura.
    -Ok...dar din pacate singurul loc disponibil din clasa este in banca a 3-a de pe randul din stanga...chiar langa lenesul clasei: Shikamaru!
    Cand Shikamaru auzi ridica o spranceana in semn de mirare iar apoi continua sa se uite pe geam la...nori bineinteles.
    -Desigur sa nu intelegi gresit Temari...continua profesoara... o fii el cel mai lenes din clasa dar are totodata si cel mai mare IQ...are un IQ de peste 200.
    -Woaw!...Temari ramasese fara replica.
    Dupa ce se aseza langa Shikamaru testul incepu.
    Fiecare se gandea la rezultate si se zbatea sa afle cate ceva...numai Shikamaru privea in continuare pe geam ca si cum nu ar fii nimic important.
    Temari il observa pentru o clipa dar isi continua testul pentru ca mai erau doar zece minute din ora...
    Shikamaru privii spre ceas si observa ca mai erau doar cinci minute din ora...asa ca hoatari sa se apuce de scris...
    Nici nu apuca sa sune clopotelul ca toti,inclusiv Shikamaru, terminasera testul.
    In pauza Temari se prezenta tuturor iar apoi se duse la Shikamaru :
    -Buna!Eu sunt Temari...vroiam doar sa stiu...ai facut ceva la test?
    -...De ce te-ar interesa?replica Shikamaru in timp ce lenevea intins pe banca.
    -Pai...stii...am vazut ca mai toata ora te-ai uitat la nori...si abia spre sfarsitul orei te-ai apucat sa scrii...si ma intrebam daca ai facut ceva?
    -....Cred ca da...cu toate ca a fost nenecesar acest test...
    -Daca zici tu...ne mai vedem!
    -...Mda...
    Ziua trecu fara multe intamplari...Temari se imprietenii deja cu noua ei clasa...doar colegul ei de banca,Shikamaru, era mai lenes si nu prea ii acorda atentie fetei.
    A doua zi cand ora de fizica incepu...surpriza...profesoara adusese testele.
    In timp ce impartea testele evident dezamagita de rezultatele proaste, Temari se uita la Shikamaru care era nepasator fata de ce se intampla.
    Dupa ce Temari isi primii testul cu o nota abia de trecere , venii randul lui Shikamaru :
    -Ei bine domnul lenes!Spuse profesoara.Ca de obicei tu ai luat cea mai mare nota fara nici o greseala...
    Cand Temari auzii asa ceva era sa cada de pe scaun...Cum se putea ca acel baiat care toata ora se uitase la nori si abia cand mai erau cinci minute din ora se apucase sa scrie luase cea mai mare nota....si fara greseli???Era ceva ce minte ei nu putea intelege...
    -...Mmmdaa...o chestie inutila dupa parerea mea.Spuse Shikamaru plictisit.
    In pauza Temari se apropie de el :
    -Cred ca esti foarte fericit ca ai luat nota maxima la testul acesta nu?intreba ea curioasa.
    -....Pai nu chiar...a fost doar un test obisnuit si plictisitor...
    -Cum???Plictisitor?Obisnuit????
    -....Pai da...tulburator mai exact....
    -Mmmmdaaaa....pentru tine...daca zici tu...Saraca Temari ramasese fara replica cand auzii ce spuse Shikamaru despre test....dar totusi incepu sa se simta ciudat...ca si cum ar avea fluturi in stomac...avea un sentiment ciudat fata de baiatul acesta...inima ii batea mult mai tare decat de obicei.
    Temari se duse la Sakura si incepu sa o intrebe diverse chestii :
    -Sakura....tu esti mai experimentata decat mine...ce inseamna cand ai un sentiment mai ciudat ca de exemplu...sa simti ca si cum ai avea fluturi in stomac????
    -Hahaha...care este norocosul?intreba Sakura amuzata.
    -Norocosul???Ce vrei sa spui??
    -Pai...de cine iti place???
    -Mie?Temari rosii...De nimeni...
    -Pai daca ai acest sentiment inseamna ca iti place o persoana...nu stiai asta?Nu ai mai simtit asta pana acum?
    -Pai...nu chiar...la fosta mea scoala nu prea aveam prieteni...toti ma tratau cu indiferenta si poate ca de aceea nu imi placea nimeni...
    -Inteleg...stai linistita ca aici toti suntem prieteni!Si spune-mi...in prezenta cui ai acest sentiment?intreba Sakura ridicand din sprancenele ei roz.
    -Pai...Shikamaru Nara...
    -Ha!Se pare ca te-ai indragostit de lenesul clasei.Ce tare...
    -Pai...eu nu cred ca e lenes...poate doar prea plictisit si poate...prea singur...
    -Ce vrei sa spui?Are multi prieteni...
    -Probabil...dar probabil ca nu il inteleg cu adevarat...
    -Sa stii ca la asta nu m-am gandit...Pai ce ar fii ca tu sa fii prima care il va intelege cu adevarat?intreba Sakura cu zambetul pe buze.
    -Pai...nu ar fii nimic rau dar...mi-e cam frica ca poate ma va refuza...poate nu sunt genul lui...
    -Crede-ma...nu te va refuza...in cel mai rau caz te va accepta ca fiind doar o prietena...dar el nu refuza prietenia cuiva...si apoi...tu esti prima fata care il place.
    -Bine...daca insisti...Multumesc mult Sakura!
    -Placerea a fost a mea Temari!
    Dupa ce orele se terminasera , Shikamaru se indrepta spre casa cu mersul sau agale cand auzii o voce din spate ca il striga...Se intoarse si o zarii pe Temari care venea spre el...
    -Shikamaru...stai putin...asteapta...
    -...Ce este Temari?
    -Pai...stii...ma gandeam...daca vrei...sa mergem prin parc sa ne plimbam.Spuse Temari rosie toata.
    Shikamaru ridica o spranceana in semn de mirare iar apoi ofta...
    -....Ok...daca vrei cu adevarat....putem merge in locul unde stau si ma uit la nori, e foarte frumos acolo si liniste.
    -Bine...sa mergem!
    Cei doi au inceput sa se indrepte spre parcul din apropiere iar apoi spre lacul din parc...dupa un timp ajunsera intr-un fel de poienita in care erau multe flori iar spre mijloc un tei batran sub care era o bancuta...
    -Aici e locul meu secret...Spuse Shikamaru.
    -Cat de frumos e aici, mirosul florilor, privelistea, linistea...
    -...Mda...linistea imi place in special la acest loc!
    Cei doi se asezara pe bancuta, Shikamaru se intinse pe spate sa priveasca la nori...
    Temari se tot gandea sa ce sa il intrebe ca sa il cunoasca mai bine...
    -Pai...pot privii si eu cu tine la nori?intreba ea.
    -...Daca vrei...
    Temari se intinse langa Shikamaru si incepu sa priveasca spre nori.
    -Hmm....dupa ce ar trebui sa ma uit?intreba ea.
    -...Pai in princpiu ldupa nimic...doar sa iti vizualizezi forme...Uite de exemplu norul acela care seamana cu o stea...sau acela care seamna cu o rata...sau...
    -...sau acela in forma de inima?
    -Pai....si acela.....
    Chiar atunci Temari se ridica putin si il saruta pe Shikamaru pe buze putin innrosita...
    -Scuza-ma..spuse ea... dar...imi esti foarte drag...nu esti ca ceilalti....eu cred ca esti doar neinteles si nu lenes cum zic toti...
    Shikamaru putin uimit de toata intamplarea ii raspunse.
    -Pai...multumesc ca tu ma intelegi cu adevarat...adica esti prima persoana care a vrut sa priveasca norii cu mine si nu sa stam doar pe banca sa vorbim despre scoala sau altceva si gata...
    -Pai...am vrut sa te cunosc mai bine.Spuse Temari stanjenita.
    -Se pare ca ai reusit...dar de ce un sarut?
    -Pentru ca dupa cum am mai spus...numai langa tine am un snetiment ciudat...ca si cum a-si avea fluturi in stomac...
    -Bine dar...eu nu am mai avut pana acum o prietena..scuza-ma daca nu ma voi descurca prea bine in relatia asta...
    -Nu-i nimic pentru ca nici eu nu am mai avut un prieten pana acum...asta deoarece la scoala cealalta nimeni nu ma aprecia...toti erau mult prea ocupati cu ale lor ca sa ma observe.
    Cei doi mai statura putin in parc unul langa altul, Temari cu capul pe pieptul lui Shikamaru iar apoi se indreptara spre casa...bineinteles...Shikamaru o condu-se acasa pe Temari...
    -Ne vedem maine la scoala...bine?intreba Temari si il saruta pe Shikamaru.
    -.Da...desigur...pe maine!
    Urmatoarea zi la scoala toti au ramas cu gurile cascate cand i-au vazut pe cei doi ca vin tinandu-se de mana...
    -Heeei...bravo tie Temari!Spuse Sakura bucuroasa.
    -Multumesc...Spuse Temari imbujorata.
    -Shikamaru...omule...felicitari!Spusera baietii cand intra in clasa.
    -...Mdaaa...mersi...vedeti ca totusi exista cineva care ma intelege cu adevarat?
    -Asa e...ai dreptate!incuviintara ceilalti.
    Din acea zi Shikamaru a ramas alaturi de Temari...in fiecare zi ei mergeau in parc dupa ore sa priveasca la nori iar iubirea unuia fata de celalalt crestea pe zi ce trecea...
    De atunci si personalitatea lui Shikamaru se schimba...incepu sa fie mai vorbaret!...Asta spre bucuria tuturor.
    Iar peste cativa ani, dupa ce terminara scoala, cei doi isi planificasera logodna...urmatorul pas fiind bineinteles casatoria.

Ultima editare efectuata de catre Itchacy in Mier Mai 14 2008, 20:23, editata de 1 ori
    pissicutza
    Active member
    Active member

feminin
    Numarul mesajelor : 65
    Varsta : 26
    Localizare : HellGate a.k.a Braila
    Joburi/Distractii : drawing, killing, loving
    Stare de spirit : sadica ^^
    Data de inscriere : 09/05/2008

Re: Temari & Shikamaru

Mesaj  pissicutza la data de Mier Mai 14 2008, 20:18

a fost o placere sa recitesc ficul asta Smile e cam singurul care implica o viata cat de cat simpla, viata de elev, adolescent Smile chiar as vrea sa mai scrii asa ceva Razz imi place mai mult aceasta fata a lui Temari Razz good job onee-san
    Itchacy
    Gold member
    Gold member

masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 28
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

Mesaj  Itchacy la data de Mier Mai 14 2008, 20:21

ariagto one-chan for the comment ... ma bucur ca ti-a facut placere sa il recitesti ^^ si cred ca voi mai face inca unul la fel , aceeasi tema , viata de adolescent xD ... dar sa il termin pe actualul inceput ( Undying ) si dupa fac altul Razz

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Joi Dec 13 2018, 20:42