Anime my life

Acest forum este dedicat animeurilor.

Ultimele subiecte

» www.MuzicaDownload.net
Sam Aug 01 2009, 21:13 Scris de uploader_site

» REGULAMENT
Joi Apr 30 2009, 20:13 Scris de Admin

» Anyoka's here!!
Joi Apr 30 2009, 20:01 Scris de Admin

» top peronaje favorite
Vin Mar 13 2009, 15:55 Scris de Kim

» george si daisuke
Vin Mar 13 2009, 15:54 Scris de Kim

» arashi vs hiroyuki
Vin Mar 13 2009, 15:53 Scris de Kim

» schimbari
Vin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» cuplul favorit
Vin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» continuare ?
Vin Mar 13 2009, 15:48 Scris de Kim

Navigare

Anime blog

Anime

August 2018

LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Shinigami[Pshychological/Supernatural thriller, shounen-ai]

Distribuiți
    Aikad
    Member
    Member

feminin
    Numarul mesajelor : 15
    Varsta : 23
    Localizare : Galati.
    Stare de spirit : Disapprove.
    Data de inscriere : 27/05/2008

Shinigami[Pshychological/Supernatural thriller, shounen-ai]

Mesaj  Aikad la data de Mar Mai 27 2008, 19:37

Cap. I: O zi de vacanta

Este ora opt jumatate. Sunt inca in pat, cu ochii inchisi. Nu ma caznesc sa ma scol din pat. Oricum, este luni, iar vacanta de vara abia a inceput. Lumina soarelui isi face incet loc prin materialul perdelei, pana pe fata mea.
    Dupa cateva minute, ma ridic greoi din pat. Ma asez pe margine si casc generos. Incep apoi sa ma indrept spre baie. Deschid incet usa si ma apropii de chiuveta. Ma uit in oglinda ; un baiat de 18 ani ma priveste cu ochi obositi dinauntrul ei. Ochii lui verzi si migdalati sunt incadrati de un breton blond. Il vad cascand odata cu mine, apoi incepand sa-si spele fata.
    Ies din baie si ma indrept spre bucatarie. Vad apoi un bilet pe frigider : „Vom fi plecati pana la ora 6. Ti-am lasat cateva oua in frigider ca sa-ti poti pregati singur masa de pranz.” Iarasi oua…Am inceput sa ma satur de alimentul asta. Scot din dulap un castron si imi torn lapte in el. Pun apoi cereale si ma apuc de mancat.
    Ma duc in camera mea si ma asez, din nou, in pat. E destul de placut sa fixezi cu privirea tavanul. Incep sa ma joc cu o suvita ondulata din par. Ochii incep usor sa mi se-nchida, dar soneria telefonului, anuntandu-ma ca cineva ma suna, incepu sa ma bata la cap. Cine putea fi atat de devreme? Chiar nu se gandesc ca cineva ar putea dormi?...Sau ar incerca sa doarma…
    Chiar daca prima oara am vrut sa ignor telefonul si sa incerc sa adorm, persoana care ma sunase nu vroia si nici nu incerca sa ma lase in pace. Iau telefonul in mana si raspun, fara sa ma uit la numar.
    - Alo? spun eu plictisit.
    - Axel! Nu credeam ca vei mai raspunde! exclama vocea celui care ma sunase.
    - Da…M-am hotarat totusi sa raspund…Deci, ce este?...
    Nu stiam cam cum sa ma exprim deoarece nu-mi dadeam seama cine ma sunase. Asteptam un semn, ceva specific acelei persoane, care sa-mi sugereze numele persoanei. Dupa vreo 20 de secunde, mi-am dat seama ca cel care ma sunase era prietenul meu cel mai bun -River. M-a intrebat daca nu as fi vrut sa merg cu el la plimbare. M-a mai intrebat daca nu vreau sa merg eu la el, caci avea sa-mi dea niste caiete si mai avea putina treaba prin casa. Exact ce-mi trebuia: sunt pe jumatate adormit iar casa lui e la distanta de cinci cartiere…

Am trecut deja de un cartier, dar nu vreau sa merg pe scurtatura.
    Las capul in jos si incep sa ma intreb de ce am ales tocmai hainele acelea, cand afara era destul de cald: pantaloni lungi, negri, largi -ce-i drept- cu un lant legat de buzunar si de partea din spate a curelei, adidasi albi cu putin albastru si un tricou cu modele albastre, albe si negre. Razele soarelui incep sa se reverse pe spatele meu, care se incinge imediat din cauza culorii tricoului. Ma gandesc ca poate va trece mai repede timpul daca ascult niste muzica, asa ca incep sa caut castile si mp3-ul prin buzunare. Imediat ce-mi pun castile-n urechi, incep a-mi canta o formatie necunoscuta; pesemne ca apasasem din greseala butonul „play” cand l-am cautat. Dupa vreo cateva secunde imi dau seama ca luasem mp3-ul gresit: era al fratelui meu. Nu mai aveam sa-mi revad dragul meu mp3, decat atunci cand Nicholas –fratele meu- va veni acasa din tabara.
    *
    Am ajuns in cele din urma la casa lui River. Era impunatoare, de culoare galben-portocalie si ferestre mari. Poarta era facuta din fier forjat cu diferite modele florale.
    Cum miscari incete imi ridic mana spre sonerie, insa inainte de a apasa, usa se deschide. In fata mea statea un baiat cu parul saten, ochii negrii, aproape la fel de inalt ca mine si de varsta mea: era River. Era imbracat cu pantaloni trei-sferturi, largi, verzi cu modele galbene, slapi galbeni si un tricou lung, alb, cu albastru pe la maneci – macar cineva si-a putut da seama de cat de cald e afara, nu ca mine. Tinea sub brat doua caiete pe care am putut distinge eticheta cu numele meu.
    *
    Am stat mai multe ore intr-un parc, vorbind diverse lucruri si depanand amintiri din timpul scolii. River sta intr-un leagan, facandu-si vant. Eu stau in cel de langa el, privindu-l.
    - Axel, priveste-l pe tipul acela. Se pare ca nu esti singurul care nu stia ca afara sunt treizeci de grade. zise el chicotind.
    Imi indrept privirea spre omul indicat de River. Era un baiat de cel mult douazeci si doi de ani, cu parul lung prins intr-o coada la spate si vopsit in albasru, bretonul acoperindu-i fruntea. Avea un cercel in lobul urechii stangi si era imbracat cu blugi negri, mulati, si o camasa alba deschisa la primii trei nasturi. Dar ceea ce m-a captivat au fost ochii lui, de un auriu stralucitor. Acel baiat stiu ca m-a vrajit, facandu-ma sa simt niste lucruri pe care nu le-am mai simtit pana acum.
    - Axel! Mai esti printre noi? ma intreba River uitandu-se la mine.
    - Da… Ma uitam doar la acel tip. Sti cumva cum il cheama?il intreb eu fara a-mi lua privirea de la baiat.
    - Nu… Stiu doar ca l-am vazut acum doi ani la liceul nostru… O poti intreba pe Emma. Ea sigur ar trebui sa-l stie.
    M-am multumit doar sa dau aprobator din cap. Speram sa-l mai vad pe baiatul cu par albastru.

Acum este: Mier Aug 15 2018, 12:16