Anime my life

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime my life

Acest forum este dedicat animeurilor.

Ultimele subiecte

» www.MuzicaDownload.net
FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!) EmptySam Aug 01 2009, 21:13 Scris de uploader_site

» REGULAMENT
FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!) EmptyJoi Apr 30 2009, 20:13 Scris de Admin

» Anyoka's here!!
FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!) EmptyJoi Apr 30 2009, 20:01 Scris de Admin

» top peronaje favorite
FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!) EmptyVin Mar 13 2009, 15:55 Scris de Kim

» george si daisuke
FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!) EmptyVin Mar 13 2009, 15:54 Scris de Kim

» arashi vs hiroyuki
FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!) EmptyVin Mar 13 2009, 15:53 Scris de Kim

» schimbari
FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!) EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» cuplul favorit
FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!) EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» continuare ?
FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!) EmptyVin Mar 13 2009, 15:48 Scris de Kim

Navigare

Anime blog

Anime

Martie 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


    FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!)

    Kashim
    Kashim
    Admin
    Admin


    masculin
    Numarul mesajelor : 210
    Varsta : 30
    Localizare : The Shadow Realm
    Stare de spirit : :(( sau :)) ?
    Data de inscriere : 13/01/2008

    FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!) Empty FAQ (mai mult decat acolo sus) (scuze Admin!)

    Mesaj  Kashim Mier Ian 16 2008, 18:07

    1. Ce-i aia FAQ?
    Frequently Asked Questions si acesta este vizat in mod deosebit membrilor noi, pentru a se acomoda mai bine printre noi.

    2. Vad ca lumea ma atentioneaza de SPAM. Dar ce-i acela SPAM?
    SPAM (Stupid, Possibly Annoying Message) este un mesaj lipsit de orice valoare informativa si total inafara ariei de discutie. Deci daca cineva a postat ca a terminat un joc cu cheat-uri si tu postezi "omfghax" se poate considera spam.

    3. Orice as uploada, tot nu reusesc sa am un avatar. sad
    Asigura-te ca avatarul este 120x150 maxim si nu depaseste 30kb. Daca nu il vezi din prima mai asteapta putin "sa intre" sau sterge toate cookies. Imaginile pot fi adjustate la aceasta rezolutie cu orice program de editare de imagini (de ex. GIMP, Adobe Photoshop, etc.). Avatare pot fi gasite foarte usor pe The Internets.

    4. E foarte frustrant! Nu stiu sa-mi pun o imagine la semnatura ca ceilalti sau orice as face nu reusesc sa o fac sa se afiseze.
    Dupa ce te-ai asigurat ca imaginea se incadreaza in limitele bunului simt (adica nu e prea mare), foloseste un site gen Image Shack sau Photo Bucket, ia link-ul imaginii si prinde-l intre doua tag-uri img.
    Exemplu :
    www.freeimages.com/pr0n.jpg" alt=""/>

    5. Zomfgwtfhax, un tip nou venit incalca regulile incontinuu! Ce ar trebui sa fac?
    Nu ar trebui nimic, in cel mai rau caz sa folosesti butonul de Raporteaza (in caz ca nu exista MP catre Admin/un MOD). Nu uita, nu toti sunt 1337 in ale forumurilor ca tine, si nu au vechime. Incearca sa fii amabil cu el si in cele din urma va intelege. Fara useri noi nu ar exista cei vechi. Nu initia sau incuraja o vanatoare de vrajitoare!

    6. Individul asta ma enerveaza! Abia astept sa-l prind ca calca stramb si sa-l tavalesc prin noroi!
    Desi sarcasmul, dezbaterile si ironia nu sunt interzise, totusi incearca sa te abtii sa speli rufele murdare in public. Mai degraba foloseste optiunea de Mesaj Privat pentru a discuta problema cu acel individ si a ajunge la un punct de agrement.

    7. Zomfgwtfhaxlol, unde mi-a disparut imaginea?
    Daca ai postat o imagine la rezolutia 32767292x2368028062 nemicsorata in nici un fel te mai miri de ce? Nu uita ca nu toata lumea are conexiune la internet de 43863408683068306 mbps ca tine. Foloseste thumbnail-urile. Aceasta functie este asigurata de majoritatea site-urilor de gazduire imagini, printre care si Image Shack.

    8. Topicul meu a fost inchis!!11oneoneoneshift+1shift+1shift+1! De ce?
    De obicei, multe topicuri sunt inchise pentru ca nu au nici o valoare informativa. Cum ar fi daca forumul s-ar transforma in chatterbox? Foloseste functia de Cautare pentru a fi sigur ca topicul la care te-ai gandit tu nu exista deja!

    9. Imi place mult aici. Ce trebuie sa fac sa fiu un user model?
    Este foarte simplu : respecta Regulile si ceilalti utilizatori. Asa, in timp, te vei face remarcat usor in timp.

    10. Am impresia ca un prieten de-al meu care e si el utilizator al forumului a luat ban, dar nu sunt sigur. Cum pot verifica?
    Nimic mai simplu, due la Utilizatori Banati..

    ==================================================

    Cateva reguli de buna purtare,care unii membrii noi ar putea sa le incalce din simplul motiv ca nu au mai postat pe un message board.So,toate sunt bune si frumoase,av-ul 1337 si sigul sunt gata sa dea lumea pe spate,iar voi aveti o mancarime in varful degetelor si de-abia asteptati sa va faceti cunoscuti comunitatii virtuale.


    Inainte sa postati insa : STOP ~ THINK ~ CONSIDER : ce fel de imagnie vreau sa imi fac in aceasta comunitate?,o sa incerc sa ma apropii de anumiti useri,care eventual imi pot devenii prieteni pretiosi?,ce fel de atitudine sa am?,ce categorii de topic-uri ma atrag cel mai mult?.Nu va aruncati ca bolovanul in balta;forumul nu pleaca nicaieri.Un lucru bun de facut inainte de a posta pe un forum nou/necunoscut,e sa rasfoiti putin board-ul.Cititi topicurile cele mai populate,incercati sa va formati o opinie despre userii ce posteaza pe acolo,cititi posturile cu atentie.Pe scurt,observati cum reactioneaza comunitatea la diversi factori cum ar fi :spam-ul,falme-urille,trolling-ul and so on ( daca am ajuns la acest capitol,cineva ar trebuii sa faca un FAQ destinat termenilor ).


    Dupa ce ati "sondat" putin forumul,dati bataie la posturi.Intodeauna incercati sa postati coerent.Chiar daca nu folositi cuvinte mari,chiar daca nu scrieti mai mult de trei randuri,un post coerent,cu o idee in spate,va fi intodeauna citit cu placere.De asemenea,nu neglijati punctuatia;chiar daca postul vostru e bine-gandit,un posibil cititor va fi frustat de lipsa semnelor de punctuatie.


    Okay,so,postati de cateva zile,si forumul va place.Userii sunt de treaba,atmosfera e placuta and so on.Subit,vreti sa ajutati forumul si incepeti sa urlati ca vreti un post de moderator.In acel,sansele voastre sunt scazute la zero.Besides,being a mod is a pain in the ***,it takes a lot of time and dedication,asa ca aveti grija ce va doriti.Posturile de mod sunt oferite userilor,pe care conducerea ii considera ca pot ajuta la armonizarea forumului.Pentru ca asta face de fapt un mod,mentine balansul,astfel incat lucrurile sa nu scape de sub control.
    Incercati sa evitati dulcegariile,ass-kissing-ul;incercati sa nu sariti de fiecare data in ajutorul cuiva numai ca sa dati voi bine in ochii altora.Ajutati cand puteti si cand ajutorul vostru va fi cel mai folositor.Nu va bagati in lucrurile de care nu aveti habar,nu incercati sa fiti atotsiutori,nu va gudurati pe langa alti useri mai vechi.

    Fiti politicosi,cinstiti,si postati cu cap.Cam atat deocamdata.

    Edit by Admin: Kashim imi place ideea si le voi muta la sectiune Reguli pentru ca trebiue citite.

      Data/ora curentă este: Vin Mar 29 2024, 01:12