Anime my life

Acest forum este dedicat animeurilor.

Ultimele subiecte

» www.MuzicaDownload.net
Sam Aug 01 2009, 21:13 Scris de uploader_site

» REGULAMENT
Joi Apr 30 2009, 20:13 Scris de Admin

» Anyoka's here!!
Joi Apr 30 2009, 20:01 Scris de Admin

» top peronaje favorite
Vin Mar 13 2009, 15:55 Scris de Kim

» george si daisuke
Vin Mar 13 2009, 15:54 Scris de Kim

» arashi vs hiroyuki
Vin Mar 13 2009, 15:53 Scris de Kim

» schimbari
Vin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» cuplul favorit
Vin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» continuare ?
Vin Mar 13 2009, 15:48 Scris de Kim

Navigare

Anime blog

Anime

Noiembrie 2018

LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Calendar Calendar

Ce ai face daca ai avea un Death Note?

Distribuiți
    Alucard
    Member
    Member

Numarul mesajelor : 5
    Data de inscriere : 08/02/2008

Mesaj  Alucard la data de Vin Feb 08 2008, 20:50

Ok deoaqrece anime-ul Death Note a aparut in Romania pe Animax si cum acest sait nu are nimic la aceasta sectiune m-am gandit sa fac un topic .
    Banuiesc ca toti stiti ce este acela un Death Note. Un carnetel misterios, ce ar trebui teoretic sa se afle doar in posesia unui Shinigami, si care permite posesorului ei sa omoare pe oricine doreste, cu anumite conditii totusi!
    "1. Persoana al carei nume este scris in acest caiet va muri.
    2. Aceasta lucru nu va functiona decat daca cel care scrie are in minte chipul persoanei pe care vrea sa o ucida atunci cand ii scrie numele. Astfel, persoanele care poarta acelasi nume nu vor fi afectate.
    3. Daca modul in care va muri este scris in 40 de secunde dupa ce a fost scris numele, atunci asa va muri persoana respectiva.
    4. Daca nu este specificata nici o cauza a mortii, atunci persoana respectiva va face infarct.
    5. Dupa ce este specificata cauza mortii se mai acorda inca 6 minute si 40 de secunde pentru a adauga detalii privitoare la cauza mortii acelei persoane. "

Voi ce ati face daca ati avea un Death Note? Ati incerca sa schimbati lumea asemenea lui Light? Ati folosi-o pentru a-i omori pe cei care credeti voi ca sunt rai? Sau ati folosi-o in scopuri meschine, pentru binele vostru?

Ok eu asi face acelasi lucru k si Light(Kira) asi ucide toti infractori iar apoi lumea m-ar considera un zeu.Dar atunci cand lumea nu este de acord cu o mentalitate mai diferita incearca sa te "ucida".
    ~Light~
    Member
    Member

feminin
    Numarul mesajelor : 14
    Localizare : I'm on my way
    Data de inscriere : 10/02/2008

Re: Ce ai face daca ai avea un Death Note?

Mesaj  ~Light~ la data de Dum Feb 10 2008, 20:36

deci...in primul rand as afla daca e real.so...un infractor sau asa ceva ar muri din start daca nu-i real,de ce sa-mi pierd timpul?dar daca e intradevar ca in anime,situatia se schimba.parca o si aud pe Esca la stiri cum ca in ultima vreme multi raufacatori au murit in moduri ciudate si inexplicabile.anyway,probabil ca daca ar exista un astfel de caiet,agenda sau ce o fi,lumea s-ar schimba enorm.jumatate din populatie ar disparea si toti care au un caiet/agenda neagra in mana pe care scrie "Death Note" ar fi luati drept cine stie ce pericole publice.so...o persoana + Death Note = haos total.daca ar ajunge in mainile mele...probabil ca la inceput as proceda precum Light,apoi m-as plictisi si l-as arunca,ori l-as distruge.oare daca as scrie in el "Death Note" se va auto-distruge? ma rog,eu mi-am spus parerea.cel mai bine ar fi sa nu existe (nici nu ma indoiesc de acest lucru,e vorba doar de un anime) si sa nu-l gasesca nimeni.so...daca l-as gasi,probabil ca l-as lasa acolo unde l-am descoperit,fiind constienta totusi,ca va ajunge pe maini rele.dar e mai bine decat sa am eu probleme,nu?
    Just Ed-Anky
    Active member
    Active member

feminin
    Numarul mesajelor : 26
    Varsta : 22
    Localizare : Cartierul Edzilor
    Joburi/Distractii : Edzii
    Stare de spirit : Pozitiva
    Data de inscriere : 02/02/2008

Mesaj  Just Ed-Anky la data de Mar Feb 19 2008, 22:30

Daca as avea un Death Note,probabil as face atac de cord sau as innebuni deoarece la atingerea sa l-as vedea pe Ryuk si m-as speria foarte rau incat ...cititi mai sus ca ma doboara lenea.Dar daca as reusi sa supravietuiesc,as scrie niste nume de criminali si jigodii din viata reala dupa care l-as arde pentru ca sa nu puna cineva mana pe el si sa faca atac de cord,sa innebuneasca sau sa foloseasca Death Note-ul...

Vizitato
    Vizitator

Mesaj  Vizitato la data de Mier Mar 19 2008, 02:02

ooo...daca as avea un adevarat Death Note.....cred ca as face ca si Light dar nu ias omora doar pe infractori......Ryuk cred ca mas speria daca las vedea dar mas obisnui cu el....daca ar afla politia de mn ca io ucideam oameni cred ca las rga pe Ryuk sa-mi scrie numele ca sa mor.... Very Happy Rolling Eyes
    crissy-miwa
    Member
    Member

feminin
    Numarul mesajelor : 6
    Varsta : 23
    Data de inscriere : 03/04/2008

Mesaj  crissy-miwa la data de Vin Apr 04 2008, 10:41

ce as face daca as avea un death note?, buna intrebare poi.....hmmmmm......cred ca acelasi lucru ca light. nu cred ca el face lucruri rele, pana la urma acei criminali vor fi executati sau bagati la inchisoare iar apoi majoritatea celor care scapa vor dori razbunare deci KIRA ARE DREPTATE!!! Very Happy si daca m-ar gasi politia.....hmmmmm......oare ce as face? cred ca ceea ce face si ligh ca doar nu urmaresc deth note degeaba Very Happy
    [img][/img]
    CrIsTaL
    Active member
    Active member

feminin
    Numarul mesajelor : 29
    Varsta : 24
    Localizare : Soul Society
    Joburi/Distractii : scoala:(:D:))
    Stare de spirit : plictisita:D
    Data de inscriere : 08/05/2008

Mesaj  CrIsTaL la data de Joi Mai 08 2008, 21:13

daca as avea un death note...cred ca as face exact ce a facut si Light Very Happy ...cu exceptia ca m-ar durea inima sa-l omor pa taicamiu Rolling Eyes ....si cred ca m-ar durea si mai tare:)) daca ar trebui sa-l omor pe L:(( [poor L]

Shadow
    Moderator
    Moderator

masculin
    Numarul mesajelor : 347
    Varsta : 26
    Localizare : A bad sector
    Joburi/Distractii : Volley,PC
    Stare de spirit : Happy
    Data de inscriere : 07/05/2008

Mesaj  Shadow la data de Vin Mai 09 2008, 09:26

Daca as avea un Death Note,as scrie toate persoanele care ma enerveaza si sunt mai multe.As scrie si criminalii(exact cum a facut Light) si l-as omori si pe L daca as fi in pericol sa mi se afle identitatea.
    Si as face multe cu acel Death Note, nu l-as irosi cu toate numele care imi vin in minte.
    Hina-chan
    Silver member
    Silver member

feminin
    Numarul mesajelor : 150
    Localizare : Nowhere...i'm invisible :P
    Joburi/Distractii : Anime-urile
    Stare de spirit : lookin' around
    Data de inscriere : 09/05/2008

Mesaj  Hina-chan la data de Lun Mai 12 2008, 07:36

Daca as avea un Death Note cu siguranta l-as arunca in foc! Nu as avea la ce sa-l folosesc... mai ales ca ar genera scandal intre mine si nu stiu cate persoane... sau poate l-as pastra, dar nu i-as face nimic altceva... il pastrez ca suvenir! Razz Nu vreau ca eu sa fiu invinovatita de moartea a zeci de oameni... kidding! Poate ca mi-as omori cativa profesori... Razz si toti manelistii... si pe Becali, ca si asa ma scoate din sarite! >.< Mad
    Itchacy
    Gold member
    Gold member

masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 28
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

Mesaj  Itchacy la data de Mar Mai 13 2008, 22:27

Twisted Evil de mult asteptam o asemenea intrebare Twisted Evil
    Pai ... in primul rand , dupa ce as rade cel putin 20 de min. crezand ca cineva a facut o gluma hilar de elaborata , l-as testa ( yep ... u know that saying : trasspaser's will be shot , teacher's will be shot again ) ... profa mea de Economie va fi "cobaiul" meu Twisted Evil ... si daca reuseste ... the world will face a new era in wich I will be her GOD ! Twisted Evil ... ( glumesc Razz ) sincer ... dupa ce ma conving ca e autentic , as renunta cu usurinta la jumatate din viata pentru Shinigamy Eye's iar apoi mi-as vedea linistit de treaba ... asta ca sa nu dau suspiciuni ( Twisted Evil ) ... iar dupa o saptamana sau doua ... toti criminalii vor murii ( desigur , pe cai diferite nu numai de infarct ... ca nu vreau sa vina un L si sa ma prinda lol! ) ... as omori pe the bad guy's dar nu in prostie ... cu pauze de cate 3-4-5 zile si asta aleatoriu ca sa nu devina suspicioasa treaba ... and soon Romania will be a murderer's/raper's/thief's/[insert bad-guy name here] free country Very Happy ... si apoi urmeaza bineinteles The Planet Twisted Evil ... eu cam asta as face cu un Death Note Rolling Eyes ... si chiar sper sa fie unul real acolo undeva deabia asteptandu-ma sa il gasesc ... so ... beware of Itchacy's wrath ... pocaiti-va , spuneti rugaciuni inainte de culcare , postiti , da-ti de pomana la saraci si poate-poate va voi ierta ... am zis poate! Twisted Evil ... (ok ... acum sper sa nu ma injure nimeni pe aici lol! Very Happy )

Ultima editare efectuata de catre Itchacy in Mier Mai 14 2008, 23:12, editata de 1 ori
    pissicutza
    Active member
    Active member

feminin
    Numarul mesajelor : 65
    Localizare : HellGate a.k.a Braila
    Joburi/Distractii : drawing, killing, loving
    Stare de spirit : sadica ^^

Mesaj  pissicutza la data de Mier Mai 14 2008, 16:04

Itchacy-kun ... pe mine ma omoara prima lol!

Daca as avea un astfel de carnet primul lucru pe care l-as face ar fi sa iau ochii de shinigami, iar apoi as incepe curatenia.... incepand cu cei care maltrateaza animalele in orice fel... apoi cu cei ce maltrateaza copii ... apoi restu criminalilor mediocri ... si odata pe saptamana va cadea si un cap greu de mafiot. Moartea nu va fi prin infarct ... ci ceva mai complex. Fiecare isi va prepara singur otrava ... ceva compus din lucruri uzuale, dr care nu lasa nici o urma in sange ... un exemplu (nu va dau toate ingredienele sa nu va vina idei ) o aspirina dizolvata intr-un tub de pasta de dinti si inca ceva (secret ce) respectivul moare in chinuri groaznice in 6 ore Razz I will be the demon of this world Twisted Evil
    Byo.Shin
    Member
    Member

feminin
    Numarul mesajelor : 16
    Varsta : 25
    Stare de spirit : *_*
    Data de inscriere : 27/05/2008

Mesaj  Byo.Shin la data de Mar Mai 27 2008, 18:48

daca as avea un Death Note adevarat l-as folosi mai mult pentru lucruri bune, dar in caz ca cineva nu mai m-ar lasa in pace si mi-ar face mult rau l-as folosi altfel si totusi nu as ucide-o pe persoana respectiva, sunt total impotriva razbunarii. Probabil daca as avea un Death Note pur si simplu l-as pastra ca un fel de amintire O.O'' dar nu l-as folosi asemenea lui Light >.>''
    FoOlish
    Active member
    Active member

feminin
    Numarul mesajelor : 66
    Joburi/Distractii : Scoala,carti si Pc
    Stare de spirit : Damn!
    Data de inscriere : 01/04/2008

Mesaj  FoOlish la data de Joi Mai 29 2008, 22:32

Cred cca m-as speria de moarte sau pur si simplu l-as arunca,nicidecum pastra lol! ...
    P.S.Personele care ar folosi DEATH NOTE-ul ar da dovada de lasitate /prostie Mad Mad Mad
    pissicutza
    Active member
    Active member

feminin
    Numarul mesajelor : 65
    Localizare : HellGate a.k.a Braila
    Joburi/Distractii : drawing, killing, loving
    Stare de spirit : sadica ^^

Mesaj  pissicutza la data de Lun Iun 09 2008, 14:33

de ce lasitate? de ce prostie? exista si persoane care iau initiativa , buna sau rea. in plus ... cum crezi ca ai trai , chiar daca ai renuntat la carnet, cu un shinigami ca Ryuk pe cap toata viata? Razz *apples... apples* (zombi face) lol! oricum ai facut o afirmatie oarceum jignitoare 9pt cine se simte) ar fi oarecum normal sa o si argumentezi Smile si eu iti voi aduce contraargumente ... Razz cate vrea inimioara ta Very Happy sunt o persoana malefica si as ucide Very Happy de ce sunt lasa? de ce sunt proasta? nu vad legatura actiunilor mele cu ceea ce ai afirmat tu....

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Mier Noi 21 2018, 06:46