Anime my life

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime my life

Acest forum este dedicat animeurilor.

Ultimele subiecte

» www.MuzicaDownload.net
Realitate sau fictiune? EmptySam Aug 01 2009, 21:13 Scris de uploader_site

» REGULAMENT
Realitate sau fictiune? EmptyJoi Apr 30 2009, 20:13 Scris de Admin

» Anyoka's here!!
Realitate sau fictiune? EmptyJoi Apr 30 2009, 20:01 Scris de Admin

» top peronaje favorite
Realitate sau fictiune? EmptyVin Mar 13 2009, 15:55 Scris de Kim

» george si daisuke
Realitate sau fictiune? EmptyVin Mar 13 2009, 15:54 Scris de Kim

» arashi vs hiroyuki
Realitate sau fictiune? EmptyVin Mar 13 2009, 15:53 Scris de Kim

» schimbari
Realitate sau fictiune? EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» cuplul favorit
Realitate sau fictiune? EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» continuare ?
Realitate sau fictiune? EmptyVin Mar 13 2009, 15:48 Scris de Kim

Navigare

Anime blog

Anime

Martie 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


+3
Kazu
Kashim
Admin
7 participan?i

    Realitate sau fictiune?

    Admin
    Admin
    Admin
    Admin


    feminin
    Numarul mesajelor : 183
    Varsta : 30
    Localizare : Peste tot si nicaieri. Sunt la fiecare pas de-al vostru pentru a vedea daca faceti spam
    Joburi/Distractii : Engleza , Tot ce tine de PC
    Stare de spirit : In love
    Data de inscriere : 13/01/2008

    Realitate sau fictiune? Empty Realitate sau fictiune?

    Mesaj  Admin Lun Ian 14 2008, 18:20

    Salut!!!! Credeti ca acest anime este inspirat din viata reala sau este doar o fictiune? Eu cred ca este doar o fictiune pentru ca in iad nu exista calculatoare, laptop-uri si internet. Si tind sa cred acest lucru pentru ca la sfarsitu fiecarui episod scrie:
    " Aceasta este doar o poveste fictiva. Orice asemanare a personajelor sau actiunilor este pura coincidenta" Astept si parerile voastre dar desigur argumentate si fara spam.
    Kashim
    Kashim
    Admin
    Admin


    masculin
    Numarul mesajelor : 210
    Varsta : 30
    Localizare : The Shadow Realm
    Stare de spirit : :(( sau :)) ?
    Data de inscriere : 13/01/2008

    Realitate sau fictiune? Empty Re: Realitate sau fictiune?

    Mesaj  Kashim Mar Ian 15 2008, 16:52

    ...Nu stiu...Cred ca...ar putea fi...
    Chiar daca nu au internet (cine a fost acolo poate sa ne spuna daca au sau nu?) exista alte modalitati de a intra in legatura cu...compania lor.
    Desi nu cred ca ai putea sa faci o asemenea "comanda".
    Nu o fi el inspirat din realitate , dar...98% fictiune, 2%adevar.
    Kazu
    Kazu
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 32
    Data de inscriere : 17/01/2008

    Realitate sau fictiune? Empty Re: Realitate sau fictiune?

    Mesaj  Kazu Joi Ian 17 2008, 22:35

    Nu putem sti ce este in Iad, pot fi multe lucruri pe care noi nici nu ni le imaginam, insa sa nu deviez de la subiect, eu cred ca aceasta poveste este 100% fictiune, si oricat si-ar dori cineva sa trimita in iad pe persoana responsabila de suferinta ei, fata iadului nu va aparea.
    melisa
    melisa
    Member
    Member


    feminin
    Numarul mesajelor : 16
    Varsta : 28
    Data de inscriere : 20/01/2008

    Realitate sau fictiune? Empty Re: Realitate sau fictiune?

    Mesaj  melisa Dum Ian 20 2008, 20:44

    poi nush..tinand cont ca linia fierbinte a iadului exista cred ca e si ceva realitate .nam avut curajul sa scriu p nimeni la tsushin dar cn stie ce sar intampla dak as scrie No mie frik sa incerk.dak se intampla am dato in bara .oricum sa nu fiu chiar off topik cred ca ceva realitate exista.(dispariti misterioase ,crime fara ucigash deci din aceste lucruri a rezultat hell girl) scratch
    avatar
    Vizitato
    Vizitator


    Realitate sau fictiune? Empty Re: Realitate sau fictiune?

    Mesaj  Vizitato Mier Mar 19 2008, 02:41

    melisa a scris:poi nush..tinand cont ca linia fierbinte a iadului exista cred ca e si ceva realitate .nam avut curajul sa scriu p nimeni la tsushin dar cn stie ce sar intampla dak as scrie No mie frik sa incerk.dak se intampla am dato in bara .oricum sa nu fiu chiar off topik cred ca ceva realitate exista.(dispariti misterioase ,crime fara ucigash deci din aceste lucruri a rezultat hell girl) scratch

    nu exista!
    este doar pura fictiune iti dai seama ca daca ar fi adevarata chestia asta nar mai fi oameni pe planeta?
    si siteurile facute unde iti arata ca in anime sunt doar o caceama....am incercat io si nu sa intamplat nimik
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Realitate sau fictiune? Empty Re: Realitate sau fictiune?

    Mesaj  Itchacy Joi Mai 22 2008, 03:07

    Well well ... hai sa nu stricam cheful tuturor de mister ^^
    Okay so : din punctul meu de vedere orice are la baza un strop de adevar asa ca nu va avantati prea repede cu afirmatii de genu' : "neaaahhhh ... nu exista ... e o prostie asta ... " nu se stie ^^ nimic nu se stie exact xD
    Sa reamintesc faptul ca la un sit de excavari in timp ce se executau foraje s-a descoperit un put foarte adanc din care se zice ca razbateau urlete de durere si groaza ? ^^ De asta ce mai ziceti ? Razz So ... multe fenomene ciudate sunt pe lume ( a.k.a Triunghiul Bermudelor ^^ ) dar faptul ca o conexiune directa cu Iadul ar fi reala nu ma mai mira ... pai ce ? Mister / misses ( dunno what it is ) Satan sa nu evolueze ? Ca doar tehnologia a facut uimitoare progrese ^^
    Deci ... daca intr-adevar e asa ceva , ma indoiesc ca noi il vom gasii ( site-ul ) si daca cumva il vom gasii , vom zice ca probabil e o gluma si nu vom da click ^^ dar cei care o vor face ... PM me lol! I wanna know how Ai Enma really is Razz ( baby , if you read this don't be jealous ... i just wanna know how good/bad she is ^^ ) .
    Byo.Shin
    Byo.Shin
    Member
    Member


    feminin
    Numarul mesajelor : 16
    Varsta : 30
    Stare de spirit : *_*
    Data de inscriere : 27/05/2008

    Realitate sau fictiune? Empty Re: Realitate sau fictiune?

    Mesaj  Byo.Shin Mar Mai 27 2008, 17:47

    Pai eu cred ca e pura fictiune. Iadul, la fel si raiul sunt doua lucruri care nu au nici o legatura cu lucrurile pamantesti. Nu cred ca exista asa ceva, ma refer la un astfel de site. Imi place mult anime-ul acesta, dar nu atat de mult incat sa ajung sa cred ca exista acest anime. Sunt nenumarate site-uri asemanatoare cu cel din anime, poate chiar identice, dar sunt doar niste site-uri create de cineva care nu are de lucru. Deci pur si simplu nu cred ca e adevarat.
    Lina Inverse
    Lina Inverse
    Active member
    Active member


    feminin
    Numarul mesajelor : 37
    Varsta : 29
    Stare de spirit : vesela,nebunatica,rebela
    Data de inscriere : 17/05/2008

    Realitate sau fictiune? Empty Re: Realitate sau fictiune?

    Mesaj  Lina Inverse Joi Sept 04 2008, 10:44

    Logic ca e doar fictiune,doar ati vazut si la sfrasitu episoadelor ca spune ca e pura fictiune.Nu ar avea cum sa existe fata iadului sau un site unde sa te razbuni,in plus daca exista ar fi stiut mai toti despre el nu doar fani anime care stiu de aniemul hell girl.

    Continut sponsorizat


    Realitate sau fictiune? Empty Re: Realitate sau fictiune?

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mar 28 2024, 12:14