Anime my life

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime my life

Acest forum este dedicat animeurilor.

Ultimele subiecte

» www.MuzicaDownload.net
Death Note FC EmptySam Aug 01 2009, 21:13 Scris de uploader_site

» REGULAMENT
Death Note FC EmptyJoi Apr 30 2009, 20:13 Scris de Admin

» Anyoka's here!!
Death Note FC EmptyJoi Apr 30 2009, 20:01 Scris de Admin

» top peronaje favorite
Death Note FC EmptyVin Mar 13 2009, 15:55 Scris de Kim

» george si daisuke
Death Note FC EmptyVin Mar 13 2009, 15:54 Scris de Kim

» arashi vs hiroyuki
Death Note FC EmptyVin Mar 13 2009, 15:53 Scris de Kim

» schimbari
Death Note FC EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» cuplul favorit
Death Note FC EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» continuare ?
Death Note FC EmptyVin Mar 13 2009, 15:48 Scris de Kim

Navigare

Anime blog

Anime

Aprilie 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


4 participan?i

    Death Note FC

    pissicutza
    pissicutza
    Active member
    Active member


    feminin
    Numarul mesajelor : 65
    Varsta : 32
    Localizare : HellGate a.k.a Braila
    Joburi/Distractii : drawing, killing, loving
    Stare de spirit : sadica ^^
    Data de inscriere : 09/05/2008

    Death Note FC Empty Death Note FC

    Mesaj  pissicutza Vin Mai 16 2008, 19:40

    Death Note FC Prezfc
    lume lume a luat nastere Death Note FC Smile primul fanclub de pe forum Smile fani Death Note va astept aici sa dezbatem cele mai intrigante subiecte, sa punem cele mai dificile intrebari, sa discutam despre acest magnific anime Smile am sa fac si un banner Death Note FC pentru membrii ... momentan astept populatia sa se adune Smile prima intrebare/idee de discutie o va pune primul membru Smile asa ca nu va sfiiti si inscrieti-va Smile ( suna ca o reclama tv nu? )
    pentru inscrieri, pm mie sau lui Itchacy.
    rog membri sa-si adauge acest banner la semnatura : https://2img.net/h/i195.photobucket.com/albums/z188/pissicutza/banner.gif

    Lista Membrilor
    pissicutza- owner
    Itchacy- co-owner
    Admin- membru
    Temari- membru


    RULES

    1> No off-topic xD ... sau daca se face sa nu fie exagerat ... or else ^^
    2> Nu va certati intre voi ( ca un personaj e mai tare sau ca unul e lame ... asta doar se dezbate si nu necesita certuri xD )
    3> Have phun posting and fell free to come up with subject's to discuss ^^


    Ultima editare efectuata de catre pissicutza in Vin Mai 23 2008, 21:27, editata de 6 ori
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Itchacy Vin Mai 16 2008, 19:47

    Me want's in , me want's in *raises hand* lol! pot sa fiu second admin la FC asta ? xD ... defapt nu conteaza ce sunt la FC asta , e bine ca l-ai infiintat xD ... great job sis I love you
    Buuun ... hai ca pun eu un prim topic de discutie Twisted Evil ...
    L vs Light vs Near
    Care e mai bun ? De ce ? Argumentati foarte mult xD e un FC care merita zic eu Razz so ... start joinig the FC people xD
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Itchacy Dum Mai 18 2008, 23:45

    Mda ... se pare ca bate vantu' pe la acest FC X_X ... hai sa il mai dezamortim putin Razz
    Deci Near vs L vs Kira ... who is best ? Fara sa ne luam dupa anime sau manga ...
    Well ... dupa mine the best of them is L xD ... pur si simplu ma surprinde logica sa ^^ tipul are un fel de a gandii rar intalnit , dandu-si seama de multe chestii importante fara a avea nevoie de mari dovezi ^^
    Second best is Kira , pentru mintea sa malefica care parerea mea ca l-ar infricosa pana si pe Satan ^^ si reuseste de multe ori sa scape din situatii critice ...
    And last , Near ... well , Near mi se pare o copie ieftina dupa L , numai ca mai mic , blond si cam ... pampalau dupa mine ... then again , asta e parerea mea ... are si el un fel de a gandii foarte bun dar ... nu stiu exact de ce , nu imi place tipul deloc O_O
    Well ... from my point of view it will be like this : in the Near vs L vs Kira battle , L would be 1st , Kira 2nd and Near 3rd ^^
    pissicutza
    pissicutza
    Active member
    Active member


    feminin
    Numarul mesajelor : 65
    Varsta : 32
    Localizare : HellGate a.k.a Braila
    Joburi/Distractii : drawing, killing, loving
    Stare de spirit : sadica ^^
    Data de inscriere : 09/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  pissicutza Lun Mai 19 2008, 15:38

    off topic : gomene ca n-am mai dat pe aici ... am fost cam plecata saptamana trecuta. dar acum m-am intors cu forte noi Razz

    on topic : pai la mine clasamentul ar fi asa:
    1st- Light il admir din toate punctele de vedere. este inteligent, un bun actor, descurcaret, cu un simt al dreptatii trecut de limitele normale, putin satanic, si suferind de "God complex" . a da ... si e incantator Razz felul in care s-a comportat in rpiemle episoade pur si simplu m-a uimit. si pe parcursul celorlalte a fost formidabil, dar primele 10 episoade parca ii infloresc mintea.
    2nd- L intuitia sa nu da gresi niciodata Smile are o personalitate speciala si e putin rasfatat. felul in care gandeste e unic. intreaga sa persoana, look + personalitate, e unica. nu am ce zice mai mult decat ca imi pare rau ca moare .
    3rd- Near asa cum a spus si Itchacy-kun , nu ete decat o copie a lui L , ceea ce nu am prea apreciat la acest anime. nu spun ca nu ar fi si el genial, dar are o fire insuportabila ... si ... acum serios ... why the f*** trebuia sa fie asa tanar? asta il face atat de enervant ...
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin


    feminin
    Numarul mesajelor : 183
    Varsta : 30
    Localizare : Peste tot si nicaieri. Sunt la fiecare pas de-al vostru pentru a vedea daca faceti spam
    Joburi/Distractii : Engleza , Tot ce tine de PC
    Stare de spirit : In love
    Data de inscriere : 13/01/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Admin Mier Mai 21 2008, 19:13

    hello people vin si eu aici! Very Happy
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Itchacy Mier Mai 21 2008, 20:21

    Bun venit in FC my sweet baby I love you
    Sper ca te vei simtii bine aici alaturi de noi ^_^
    Daca ai timp si chef sa iti spui si tu parerea despre Near vs L vs Kira Very Happy
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Itchacy Mier Mai 21 2008, 23:13

    Me want's to add some rule's here :

    1> No off-topic xD ... sau daca se face sa nu fie exagerat ... or else ^^
    2> Nu va certati intre voi ( ca un personaj e mai tare sau ca unul e lame ... asta doar se dezbate si nu necesita certuri xD )
    3> Have phun posting and fell free to come up with subject's to discuss ^^
    Temari
    Temari
    Silver member
    Silver member


    feminin
    Numarul mesajelor : 272
    Varsta : 29
    Stare de spirit : happy ^^
    Data de inscriere : 08/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Temari Vin Mai 23 2008, 22:31

    Me too wants too join the FC cheers

    Dar inca nu am aflat ce si cum este cu Near -_-"... asa ca o sa imi dau cu parerea doar despre L si Light Smile

    1 L is my fav Razz . He is a uber cute guy I love you . Foarte inteligent si in acelasi timp copilaros si putin ciudat Smile L PWNS Death Note FC Loveyou

    2Light He is extremely intelligent, handsome, and popular affraid . He is a psycho and an evil person . Twisted Evil . Imi plac conceptiile lui si faptul ca este foarte inteligent, dar urasc faptul ca asta s-a transformat intr-o obsesie si a ajuns sa dauneze omenirii O_O . So I kinda hate him xD

    Despre Near am sa vorbesc si eu mai tarziu ^^"...pana una alta alt subiect de discutie:
    Ce parere aveti despre cuplul Light x Misa .....(gomen pissicutza-chan, altceva nu mi-a venit in cap -_-")
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Itchacy Vin Mai 23 2008, 23:16

    Misa Misa is the cutest girl I have ever seen in an anime ( nu te supara baby ... i only love you , pe ea doar o apreciez ca personaj Razz ) desi este foarte copilaroasa este si inteligenta ^^ + ca e innebunita dupa Light desi acesta se face ca ploua =_=#
    Light : although he is , I must say Razz , handsome and smart above all Very Happy e distant fata de Misa si doar se foloseste de ea ( poor girl Sad daca ar stii ... )
    Dar parerea mea ca sunt un cuplu foarte kawaii ^^ si daca si el ar aprecia-o mai mult ar fi even sweeter xD
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin


    feminin
    Numarul mesajelor : 183
    Varsta : 30
    Localizare : Peste tot si nicaieri. Sunt la fiecare pas de-al vostru pentru a vedea daca faceti spam
    Joburi/Distractii : Engleza , Tot ce tine de PC
    Stare de spirit : In love
    Data de inscriere : 13/01/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Admin Sam Mai 24 2008, 13:22

    L vs Kira? Asta da subiect pey.....ador cum vede Kira lucrurile plus ca e sooper dragutz (fara suparare Itachy) dar si L e istet deci......aman2 sunt sooper tari nu pot alege intre ei
    pissicutza
    pissicutza
    Active member
    Active member


    feminin
    Numarul mesajelor : 65
    Varsta : 32
    Localizare : HellGate a.k.a Braila
    Joburi/Distractii : drawing, killing, loving
    Stare de spirit : sadica ^^
    Data de inscriere : 09/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  pissicutza Dum Mai 25 2008, 11:43

    nu as putea numi legatura dintre Light si Misa ca fiind una de cuplu. ca aparente arata foarte sweet , dar in esenta o compatimesc pe Misa pentru ca Light se foloseste de ea. Dar ea este atat de indragostita, ca nu vede asta Sad ... eh ... life .... Ca aspectul lor de cuplu as putea spune ca nu am vazut ceva mai kawaii Very Happy arata foarte bine impreuna, mai ales in posturi malefice Very Happy
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Itchacy Mier Mai 28 2008, 14:34

    Ok ... se pare ca din nou bate vantul pe aici =_=# jeez ...
    Well ... hai sa mai aduc un subiect de discutie ^__^
    De ce Shinigamy mananca numai mere ? Suspect e ciudat ... adica come on ... numai si numai mere ... e aiurea si in plus sunt atatea chestii mult mai bune ( junk food ^__^ desi e daunator sa mananci numia junk food =_=# ... ) dar still ... Ryuk was an apple-maniac lol!
    Daca eram in locul sau incercam si altceva nu numai mere , mere si apropo , am mentionat de mere ? lol!
    Deci pe mine ma cam enerva faza Razz dar erau simpatice momentele in care vedea un mar si intra in apple-devour-mode lol!
    So ... voi ce parere aveti de obsesia ( nu stiu daca numai a lui Ryuk ... ) Shinigamylor vizavi de mere ? xD
    pissicutza
    pissicutza
    Active member
    Active member


    feminin
    Numarul mesajelor : 65
    Varsta : 32
    Localizare : HellGate a.k.a Braila
    Joburi/Distractii : drawing, killing, loving
    Stare de spirit : sadica ^^
    Data de inscriere : 09/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  pissicutza Mier Mai 28 2008, 18:50

    ideea cu merele nu era decat simbolica Very Happy putea fi orice altceva (probabil ca .. cuiva din echipa de productie a animeului ii plac merele Very Happy ) oricum imi place simbolistica ... nu ar fi fost la fel de distractiv si interesant daca manca si altceva Very Happy ... u know ... marul ... fructul interzis ... desi junk-food e mai pacatoasa lol! ar fi fost mai interesant daca fiecare shinigami avea ceva caracteristic, cum Ryuk are merele Very Happy ... i think Rem wulod look good with roses Very Happy
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Itchacy Lun Iun 02 2008, 01:32

    Ettoooo ... chiar bate vantu' pe aici O_o ... vad ca nu prea e asa de dezmortit FC-ul =_=#
    Hai sa il mai dezmortim putin *put's thinking cap on*
    Well ... ce parere aveti de relatia lui Mello cu Mat in manga ? Razz deoarece in anime acest amanunt nu este tratat in detaliu ci doar fugitiv Razz
    So ... my point of view : Mello is a n00b TT_TT ... frate , totusi este imposibil sa nu gasesti o fata care sa te placa ( valabil in ambele cazuri ale celor doi ) oricum ai arata ( si totusi Mello nu arata rau sincer sa spun ... si nici Mat ) tot exista acolo o fata pentru fiecare baiat ... dar deh ... japonezilor le plac sa complice o poveste =_=# ...
    Acesta a fost singurul aspect din Death Note care chiar m-a deranjat ( vorbesc despre manga acum ) in rest ... super cool ... pacat ca in unele faze a devenit yaoi-like ...
    Well ... life's cruel lol! ... so , any pareri ? ^__^
    pissicutza
    pissicutza
    Active member
    Active member


    feminin
    Numarul mesajelor : 65
    Varsta : 32
    Localizare : HellGate a.k.a Braila
    Joburi/Distractii : drawing, killing, loving
    Stare de spirit : sadica ^^
    Data de inscriere : 09/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  pissicutza Mar Iun 03 2008, 17:02

    tente yaoi ... da intr-adevar Razz dar ... trebuia si ceva de genul asta pentru a completarea sarea si piperul seriei Smile oricum parerea mea e ca Mat is so kawaiiiiii Very Happy la fel si Mello :d but still Mat is my favourite Very Happy cred ca cei doi s-ar potrivi mai bine impreuna decat fiecare cu orice alta fata Razz dar na .. cum ai zis si tu Very Happy exista un cineva pentru toti acolo undeva Razz
    In concluzie, ca parere finala, nu as schimba nimic la seria manga din punctul asta de vedere, iar in anime as fi vrut poate putin mai multa atentie asupra acestui aspect , sa se puna oarecum accentul pe el Very Happy
    pissicutza
    pissicutza
    Active member
    Active member


    feminin
    Numarul mesajelor : 65
    Varsta : 32
    Localizare : HellGate a.k.a Braila
    Joburi/Distractii : drawing, killing, loving
    Stare de spirit : sadica ^^
    Data de inscriere : 09/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  pissicutza Vin Iun 13 2008, 18:12

    ok ... voi face dublu post ... dar cineva trebuie sa mai posteze pe aici Very Happy noua idee de dezbatut:
    Ce parere aveti despre comportarea lui Light atunci cand este de prins de Near?

    acum parerea mea :
    Sincer mi s-a parut ridicol felul in care Light a reactionat cand a realizat ca Near chiar il vede pe Ryuk. S-a comportat exact ca un copil care vroia sa scape de vina, in loc sa-si puna mintea aia geniala la treaba, pentru a scapa. Si mi s-a parut destul de ... josnic felul in care a murit. Daca tot murea, mai bine lua si carnetul si pe misa cu el Razz (parerea mea)
    acum sa va aud/citesc pe voi Razz
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Itchacy Vin Iun 13 2008, 19:26

    Nice xD well ... parerea mea e asa :
    Light in momentul acela a fost un n00b T_T adica pana atunci a fost un geniu pur si apoi ... bang ! s-a "innecat ca tiganu' la mal" lol! ... ai spus bine , trebuia sa isi puna mintea la contributie ... si chiar a facut-o Very Happy dar a trebuit Matsuda sa vada repede foaia ascunsa si sa traga ( I hate that guy Mad ) ... dar eu daca eram in locul lui Light , fugeam , ma adaposeam undeva ( sub niste lazi / prelate ceva ) si scriam Twisted Evil dar nuuuu ... el a trebuit sa se intoarca cu spatele doar ... baka >_< ...
    deci parerea mea in mare e asta : he was dumb !
    Other opinions ? xD

    Continut sponsorizat


    Death Note FC Empty Re: Death Note FC

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 19 2024, 18:36