Anime my life

Acest forum este dedicat animeurilor.

Ultimele subiecte

» www.MuzicaDownload.net
YuYu Hakusho - parere generala despre anime EmptySam Aug 01 2009, 21:13 Scris de uploader_site

» REGULAMENT
YuYu Hakusho - parere generala despre anime EmptyJoi Apr 30 2009, 20:13 Scris de Admin

» Anyoka's here!!
YuYu Hakusho - parere generala despre anime EmptyJoi Apr 30 2009, 20:01 Scris de Admin

» top peronaje favorite
YuYu Hakusho - parere generala despre anime EmptyVin Mar 13 2009, 15:55 Scris de Kim

» george si daisuke
YuYu Hakusho - parere generala despre anime EmptyVin Mar 13 2009, 15:54 Scris de Kim

» arashi vs hiroyuki
YuYu Hakusho - parere generala despre anime EmptyVin Mar 13 2009, 15:53 Scris de Kim

» schimbari
YuYu Hakusho - parere generala despre anime EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» cuplul favorit
YuYu Hakusho - parere generala despre anime EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» continuare ?
YuYu Hakusho - parere generala despre anime EmptyVin Mar 13 2009, 15:48 Scris de Kim

Navigare

Anime blog

Anime

Iunie 2020

LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

YuYu Hakusho - parere generala despre anime

Aikad
    Member
    Member

feminin
    Numarul mesajelor : 11
    Varsta : 31
    Localizare : ....
    Joburi/Distractii : ...
    Stare de spirit : ....
    Data de inscriere : 27/05/2008

YuYu Hakusho - parere generala despre anime Empty YuYu Hakusho - parere generala despre anime

Mesaj  Aikad la data de Mar Mai 27 2008, 19:43

Ok, ori is eu chioara, ori chiar nu e o sectiune si pentru YYH ...

Si cum eu am deschis topicul, ar trebui sa-mi spun parerea ...

Se aseamana destul de mult cu Dragon Ball [ex. ideea turneului acela in care participa Goku seamana ingrozitor de bine cu ideea turneului artelor martiale nerge din YYH], desi YuuYuu Hakusho pot spune ca m-a atras mai mult decat DB/ DBZ. Dar cum nu e un topic de alegere intre doua anime-uri, ma intorc la tema principala ...

Tehnicile de lupta sunt suberbe; Rei-Gun-ul si Ensatsu Kokuriu-Ha sunt minunate [desi nu pot spune ca ma innebunesc dupa personaj propiriu-zis, cel putin nu dupa Hiei, cat despre Yusuke ... @_@ ]. Personajele sunt si ele minunate, unele chiar exagerat de kawaii [de exemplu Youko, Hagiri, Jin sau Touya ... cel putin Youko e mai mult decat kawaii @_@ ]

Deci, in final, zic ca este unul din cele mai bune anime-uri - opening-uri si ending-uri destul de bune, stilul de a desena mai mult deact calumea si un storyline bun.

Ultima editare efectuata de catre Aikad in Mier Mai 28 2008, 11:17, editata de 1 ori
    FoOlish
    FoOlish
    Active member
    Active member

feminin
    Numarul mesajelor : 66
    Varsta : 25
    Joburi/Distractii : Scoala,carti si Pc
    Stare de spirit : Damn!
    Data de inscriere : 01/04/2008

YuYu Hakusho - parere generala despre anime Empty Re: YuYu Hakusho - parere generala despre anime

Mesaj  FoOlish la data de Mier Mai 28 2008, 01:25

E printre primele anime-uri pe care le-am vazut.La inceput am vazut episod cu Kuwabara,(primul personaj pe care l-am vazut din YYH)si Yusuke si tot felul de chestii...infricosator. Eh...apoi m-am obisnuit cu violenta si grafica in stil vechi ,ce-mi dadea impresia ca vad un film horror xD.
    Iar luptele...unele erau plictistoare,de umplutura,dar tot m-a impresionat anime-ul.Cea mai bine realizata lupat era cea dintre Kurama si Karasu(la inceput credeam ca-i fata).Dar si alea cu Kuwabara si Yusuke ...foarte condimentate si imprevizibile,iar ei dadeau tot ce putea sa castige :3
    Cat despre personaje...Yusuke-il admir pt. curaj si personalitete puternica,dar tot uneori avea noroc chior si asta ma enerva >.<.Eh,"Norocul prostului".Hiei-cinic,dar dragut :].Kuwabara-condimentul seriei :],prostut (sa nu spun prost).Imi placea cand se certa cu Hiei.Kurama-inteligent si 'kawaii",dar mie nu mi-a placut.E mult prea feminin ,mult prea moale,mult prea sensibil.Seamana mai mult a servitor xD.I HATE HIM!..Personajul meu preferat nu e niciunul dintre cei 4 (desi fiecare e dragut in felul lui),ci Shizuru ,sora lui Kwabara:3.E o sora buna si ii pasa de fratele ei.Ar trebui sa ii iai exemplu..eu nu sunt o sora buna xD.
    So,great charcters :p,great story,great other stuff.... Imi place serialul si imi va placea in continuare .10/10. lol!

Ultima editare efectuata de catre FoOlish in Sam Mai 31 2008, 20:33, editata de 1 ori
    fumoffu
    fumoffu
    Moderator
    Moderator

masculin
    Numarul mesajelor : 164
    Varsta : 28
    Localizare : Vaslui
    Joburi/Distractii : CS..
    Stare de spirit : I'm offline...Don't bother me...
    Data de inscriere : 23/02/2008

YuYu Hakusho - parere generala despre anime Empty Re: YuYu Hakusho - parere generala despre anime

Mesaj  fumoffu la data de Vin Mai 30 2008, 02:04

Ce as putea spune...Ar fi multe..La atatea episoade dar fiind cam tarziu ma rezum la faptul ca YYH este bun pentru cei ce prefera genul..Adica unii s-ar plictisi de atatea lupte and stuff...dar mie personal mi-a placut,merita ,..Bineinteles ca pe animax cu tot cu vreo 20 de reluari de mi s-a urcat la cap...Altceva..ettoo..ca personaj Hiei rules....E clar cel mai cool dintre toti..El m-a impresionat cel mai mult...Mi-a placut ca are stil..
    That's all..recunosc ca eram super fan YYH acum ceva vreme cand nu aveam PC..Acum ...Ot's not big deal I think..
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member

masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 29
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

Mesaj  Itchacy la data de Vin Mai 30 2008, 03:12

Well ... YYH ... un anime foarte reusit in care luptele fac deliciul dupa parerea mea ^__^
    Si daca intr-adevar esti fan inrait al animeurilor cu cafteala multitudinea de scene de lupta este bine-venita Very Happy
    Dupa mine foarte bun ... personaje facute cu cap , mai ales Hiei si Kuwabara Very Happy
    De fiecare data cand ma uitam la el ma face sa nu il las pana nu vedeam inca 2-3 episoade in plus numai ca sa aflu cum se termina o lupta ( tot de pe Animax am aflat si eu de el Razz recunosc Very Happy )
    Well ... ce sa mai zic ... a da ^__^ Rei-Gun-ul lui Yusuke era awesome Shocked mai ales dupa ce isi descopera identitatea sa adevarata Twisted Evil nu dau spoilere Razz nu vreau sa stric surpriza celor care nu au vazut sau inca nu au ajuns acolo Razz
    All in all a great anime , cu o grafica draguta dar cam veche dar care compenseaza prin delicil adus de lupte , poveste extra , personaje la fel so ... it's worth watching Very Happy

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Iun 01 2020, 01:19