Anime my life

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime my life

Acest forum este dedicat animeurilor.

Ultimele subiecte

» www.MuzicaDownload.net
Gravitation-pareri generale EmptySam Aug 01 2009, 21:13 Scris de uploader_site

» REGULAMENT
Gravitation-pareri generale EmptyJoi Apr 30 2009, 20:13 Scris de Admin

» Anyoka's here!!
Gravitation-pareri generale EmptyJoi Apr 30 2009, 20:01 Scris de Admin

» top peronaje favorite
Gravitation-pareri generale EmptyVin Mar 13 2009, 15:55 Scris de Kim

» george si daisuke
Gravitation-pareri generale EmptyVin Mar 13 2009, 15:54 Scris de Kim

» arashi vs hiroyuki
Gravitation-pareri generale EmptyVin Mar 13 2009, 15:53 Scris de Kim

» schimbari
Gravitation-pareri generale EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» cuplul favorit
Gravitation-pareri generale EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» continuare ?
Gravitation-pareri generale EmptyVin Mar 13 2009, 15:48 Scris de Kim

Navigare

Anime blog

Anime

Aprilie 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


3 participan?i

    Gravitation-pareri generale

    love_yuki_eiri
    love_yuki_eiri
    Moderator
    Moderator


    feminin
    Numarul mesajelor : 30
    Varsta : 31
    Localizare : In mintea ta
    Data de inscriere : 15/01/2008

    Gravitation-pareri generale Empty Gravitation-pareri generale

    Mesaj  love_yuki_eiri Mar Ian 15 2008, 23:39

    Gravitation este primul shonen-ai pe care l-am vazut,si m-a atras inca de la primul episod.Grafica este excelenta,culorile sunt "vii",iar personajele au trupurile bine proportionate(nu ca in alte anime-uri in care sunt cam aiurea).Soundtrack-ul este unul foarte dragut...chiar prea dragut as putea zice.
    Personajele sunt:
    Yuki Eiri>tipul hot din anime.Este incredibil de kawaii si sufera o schimbare de-a lungul anime-ului:din tipul rece si dur devine un personaj care este capabil sa daruiasca si sa primeasca iubire.

    Shuichi Shindo>este,fara indoiala,un personaj foarte simpatic.Este foarte hotarat cand vine vorba de cariera muzicala,visul lui fiind acela e a-si intrece idolul,pe solistul trupei Nittle Grasper,Ryuichi Sakuma.

    Hiroshi Nakano>prietenul si protectorul lui Shuichi.A demonstrat de foarte multe ori ca tine incredibil de mult la Shu,si ca prietenia ce ii leaga este un lucru sacru.El a fost primul care a banuit ca Shuichi este indragostit de Yuki,ceea ce demonstreaza faptul ca il cunostea foarte mult pe cantaret.

    Mr K>maniacul armelor.La el,totul se rezuma la violenta si arme.Sunt foarte amuzante situatiile in care ii obliga pe membri trupei Bad Luck sa faca diferite lucruri.

    Sakano>un personaj amuzant.Ador atunci cand incepe sa pluteasca printr-o incapere in momentul in care primeste o veste proasta sau socanta.

    Ryuichi Sakuma>solistul trupei Nittle Grasper.S-ar spune ca sufera de dubla personalitate.In viata de zii cu zii seamana cu un pusti de sapte anisori care se joaca cu iepurasul sau,iar atunci cand urca pe scena se transforma intr-un zeu al muzicii,serios,atractiv dar foarte matur.

    Celelalte personaje sunt:fujisaki suguru,Thoma Seguchy,Mika Uesugi,Tatsuha,Ayaka Usami si Membri trupei ASK.

    Care este parerea voastra generala despre acest anime.Ce va place si ce nu va place la el?
    _________________
    Kazu
    Kazu
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 32
    Data de inscriere : 17/01/2008

    Gravitation-pareri generale Empty Re: Gravitation-pareri generale

    Mesaj  Kazu Vin Ian 18 2008, 22:16

    Gravitation a fost primul anime de acest gen pe care l-am vazut si mi-a placut foarte mult. Ca sa fiu sincera cand am vazut secvente am crezut la inceput ca Shuichi este fata ( sunt mai grea de cap). Animeul are poveste interesanta, grafica buna si coloana sonara super buna.
    Lina Inverse
    Lina Inverse
    Active member
    Active member


    feminin
    Numarul mesajelor : 37
    Varsta : 29
    Stare de spirit : vesela,nebunatica,rebela
    Data de inscriere : 17/05/2008

    Gravitation-pareri generale Empty Re: Gravitation-pareri generale

    Mesaj  Lina Inverse Joi Sept 04 2008, 10:54

    Eu una nu prea am vazut acest Anime...decat cateva episoada si sincer nu prea mi-a palcut.Desi personajele sunt dragutele...dar..nu imi place ca sunt doi gay in Gravitation si nu imi place acest gen de anime.

    Continut sponsorizat


    Gravitation-pareri generale Empty Re: Gravitation-pareri generale

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 26 2024, 12:16