Anime my life

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime my life

Acest forum este dedicat animeurilor.

Ultimele subiecte

» www.MuzicaDownload.net
Undying EmptySam Aug 01 2009, 21:13 Scris de uploader_site

» REGULAMENT
Undying EmptyJoi Apr 30 2009, 20:13 Scris de Admin

» Anyoka's here!!
Undying EmptyJoi Apr 30 2009, 20:01 Scris de Admin

» top peronaje favorite
Undying EmptyVin Mar 13 2009, 15:55 Scris de Kim

» george si daisuke
Undying EmptyVin Mar 13 2009, 15:54 Scris de Kim

» arashi vs hiroyuki
Undying EmptyVin Mar 13 2009, 15:53 Scris de Kim

» schimbari
Undying EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» cuplul favorit
Undying EmptyVin Mar 13 2009, 15:49 Scris de Kim

» continuare ?
Undying EmptyVin Mar 13 2009, 15:48 Scris de Kim

Navigare

Anime blog

Anime

Aprilie 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


    Undying

    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Undying Empty Undying

    Mesaj  Itchacy Vin Mai 30 2008, 01:56

    O noapte ploioasa de vara , ma apropii din ce in ce mai mult de conacul prietenului meu din razboi … Intru in gradina sa gigantica si ma indrept spre usa , deodata o voce care sopteste de mi se zburleste parul spune : uita-te imprejur!
    Aveam la mine piatra pe care o capatasem in razboi de la un shaman … acesta mi-a spus ca datorita ajutorului pietrei pot vedea lucruri ascunse ochiului … Am rostit incantatia : visium! Si o lumina purpurie a strapuns bezna gradinii .
    De un stalp de iluminat o silueta ciudata era atarnata …
    M-am apropiat si am vazut cu teroare un om spanzurat , iar din trupul sau plini de rani oribile sangele scurgandu-se siroaie …
    Efectul pietrei nu dura mult iar dupa ce lumina purpurie a disparut si trupul spanzurat s-a evaporat … pesemne ca ceea ce shamanul imi spusese era adevarat … puteam vedea asa zisele fantome din trecut …
    Putin frustrat m-am indreptat spre usa si am ciocanit … Dupa cateva momente o menajera imi deschise :
    -Sunteti domnul Aeons Patrick nu-i asa ? Stapanul meu , domnul Darlwings va asteapta … urmati-ma va rog !
    Am patruns in conacul vechi in care prietenul meu Steve Darlwings locuia de unul singur dupa ce toti fratii si surorile ii murisera in urma unui asa zis “blestem de familie” …
    Menajera in drum spre dormitorul lui Steve imi explica ca lipsa curentului electric in unele parti ale conacului se datoreaza faptului ca , dupa cum spunea ea , casa e prea mare si prea greu de intretinut de doar 8 persoane …
    Dupa ce am parcurs o distanta apreciabila , am ajuns la dormitorul unde prietenul meu era tintuit la pat de o boala grava .
    -Patrick , amice! Nu ne-am mai vazut de secole!
    -Steve!Ce bine imi pare sa te vad … Asa e , a trecut mult timp de la razboi.
    -Da….si vad ca inca ai piatra aceea de la shaman …
    -Asa e … am pastrat-o ! Bun …deci , care e treaba ?De ce ai asa urgenta nevoie de mine?
    -Pai Patrick , stii foarte bine asa supusul blestem care mi-a ucis fratii si surorile … ma tem ca eu sunt urmatorul dragul meu prieten … Da da , eu sunt urmatoarea tinta!Si nu este numai boala care ingreuneaza situatia … Ceva mult mai grav s-a petrecut …
    Deodata un urlet de lupi cuprinde toata casa ! Eu si cu Steve ne uitam uluiti unul la altul … Ce poate fi? Ma hotarasc sa merg sa investighez , ii spun lui Steve sa incuie usa dupa mine!
    In timp ce mergeam spre locul din care a venit urletul unul nou la fel de teribil face sa imi inghete sangele in vine … Lumina s-a intrerupt brusc si m-am trezit pe intuneric!
    Din refelx am scos pistolul de la centura si l-am armat… Daca aici e ceva mai mult de un blestem , am de gand sa aflu !
    Cu pasi marunti ma indrept spre camera din care un miros de sange razbatea …
    Ma apropii usor de usa intredeschisa si arunc o privire fugitiva inauntru … Nu am reusit sa deslusesc mare lucru , ah la naiba!
    Dar din fericire lumina a revenit asa ca am intrat fulgerator in camera … in fata mea o scena desprinsa parca din filmele de groaza : un cadavru sfartecat iar peste tot imprejur sange!Litrii intregi de sange! De dupa pat a sarit imediat o creatura care a inceput sa ma atace cu ghearele sale ascutite … Din neatentie am fost ranit in umarul drept … dar mi-am revenit instant si dupa doua gloante bine plasate am redus la tacere chestia aceea … m-am apropiat sa vad ce era … Cu un soc am constatat ca ceea ce ma atace era un varcolac!!! Auzisem de fiintele astea doar in carti , dar nu credeam niciodata ca voi da nas in nas cu unul!
    Brusc , un tipat :
    -Patriiick!Ajuta-ma Patrick!
    Era Steve ! M-am grabit spre dormitorul sau si am observat ca un alt varcolac incerca sa sparga usa … Un glont in cap si am scapat si de acesta .
    Steve mi-a deschis usa :
    -Patrick , ai ajuns chiar la timp!Daca intarziai nu stiu ce se putea intampla …
    -Dragul meu prieten se pare ca avem de a face cu ceva mai mult decat simple superstitii … aici e ceva mult mai grav!
    -Pai … nu stiu de ce am considerat sa nu iti spun dar… Patrick!Cand eram mai tanar , cam pe vremea cand m-am mutat aici imediat dupa razboi , am descoperit ceva foarte ciudat pe dealul din spatele conacului : o formatiune de pietre adunat in semicerc … ei bine de atunci un blestem s-a napustit peste familia mea !Fratii si surorile mele au luat-o razna si pana la urma au fost rapusi de o boala care cred ca acum ma afecteaza si pe mine … Este foarte ciudat si se pare ca nu numai blestemul a iesit de acolo , ei bine , o multime de lucruri stranii s-au petrecut …Patrick … trebuie sa imi promiti ca ma vei scapa de acest blestem!Vreau sa mor impacat…Te implor…
    -Steve , prietene , stii prea bine ca ma voi tine de cuvant , nu am luptata amandoi in razboi atata timp pentru ca prietenia noastra sa nu insemne nimic , ai incredere in mine!
    Imediat dupa conversatia noastra , Steve mi-a dat un pergament care a fost mostenirea familiei sale de generatii intregi si despre care se spunea ca ar contine puteri mistice nemaivazute …
    Am luat pergamentul si m-am retras in camera mea unde am adormit ingandurat la toate cele petrecute …
    A doua zi , dis de dimineata , m-am trrezit si m-am dus sa vad ce mai face , dar in drum am fost oprit de catre un servitor :
    -Se pare ca fosta camera a domnisoarei Lizbeth , sora mai mica a domnului Steve , a fost ravasita aseara … nu vreti sa aruncati o privire , poate gasiti vreun indiciu despre blestem sau ceva util ?
    -Ok , te rog , arata-mi unde e camera ei …
    -Urmati-am va rog ...
    Dupa ce am cotit de cateva ori si am trecut de o sala de mese imensa am ajuns in camera ei … Totul era rasturnat cu susul in jos … un tablou in care era ea alaturi de doi caini rotviller era zgariat si aruncat langa pat …
    O servitoare mi sa adresat :
    -Saraca domnisoara Lizbeth … acum e binevoitaore … acum mai are putin si sare la gatul tau … saraca , cred ca i-a fost foarte greu sa creasca fara o mama …
    -Hmmmm … imi permiteti sa arunc o privire?
    -Da desigur … nici o problema!
    Am inceput sa cercetez camera atent … urme imense de zgarieturi erau pe toti peretii … lucurui aruncate in toate partile si mobilier daramat .
    Brusc am crezut ca voi suferii un atac de cord … am simtit un fior rece si deodata am auzit acea voce din fata conacului : “Uita-te imprejur…”
    Doamne … ce se petrece aici?Oare innebunesc?M-am uitat imprejur sa vad daca si ceilalti servitori au azit si sunt socati ca mine dar se pare ca eu eram singurul care auzea aceasta voce sinistra …
    Am rostit incantatia visium si cu ajutorul pietrei am cercetat camera …
    Cand am trecut lumina pietrei peste tabloul daramat am ramas impietrit … Domnisoara Lizbeth devenise un vampir oribil acoperit de sange iar cei doi caini erau defapt doi gargoyle …
    Efectul pietrei se disipa si eu incercam sa imi revin din soc …
    M-am indreptat spre bucatarie pentru a bea ceva sa imi revin da r nici nu am facut bine doi pasi ca din nou urletele de lup incepura … Era foarte clar ca acele orori aveau sa apara iar de niciunde … Mi-am armat revolverul si am inceput sa pasesc cu atentie si silentios ...

    Va urma ...
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Undying Empty Re: Undying

    Mesaj  Itchacy Vin Mai 30 2008, 01:57

    Continuarea ...

    Eram chiar in bucatarie , ma indreptatm spre locul din care se auzisera ultima oara urletele acelea infioratoare … Paseam incet si inima imi batea puternic deoarce stiam ca acolo undeva , in bezna , sta la panda una din acele orori asteptand sa fac o miscare gresita pentru a ma insfaca … Am ajuns langa o masa unde se pare ca de obicei se prepara carnea iar langa masa am vazut o imensa balta de sange si o urma care ducea chiar spre pivnita …
    Am privit atent in jur si dupa ce m-am asigurat ca sunt in siguranta , am baut putin vin pentru a-mi revenii si am ridicat chepengul de la pivnita .
    Am sarit jos si am nimerit chiar intr-o mare baltoaca … se pare ca defapt toata pivnita era inundata si pe deasupra foarte foarte intunecata … iar mai presus de toate , un fel de ceata se asternea in fata mea …
    Inaintam cu grija prin apa mirostoare pana cand am vazut undeva intr-un colt ceea ce parea a fii un om ghemuit … M-am apropiat usor-usor dar cand mai aveam 1m sa ajung din spate s-a auzit un urlet si brusc ceva a cazut in apa ! M-am intors rapid iar unul din acei varcolaci se uita din intuneric la mine cu niste ochi demonici … Un rosu asa de aprins incat aproape ca ma dureau ochii cand il priveam … Bestia s-a napustit asupra mea infigandu-si coltii in piciorul stang … M-am dezechilibrat si am cazut in apa aceea pierzandu-mi revolverul … Bestia a sarit imediat deasupra mea , dar am reusit sa ii imobilizez gura cu mainile … Trebuia sa gasesc repede o solutie de scapare altfel voi ajunge sa fiu sfartecat de viu …
    Mi-am amintit brusc ca am cutitul de vanatoare cu mine … Am apucat bine falca bestiei cu mana stanga , iar cu dreapta incercam sa ajung la cutitul prins de centura mea …
    Dupa o intindere extrema l-am apucat si cu un urlet l-am infipt in spinarea bestiei care a inceput sa rasufle din ce in ce mai greu pana cand si-a dat duhul …
    In sfarsit eram liber …
    Am continuat sa inaintez prin acea apa murdara tot uitandu-ma in stanga si dreapta pentru ca nu cumva sa mai fiu prins cu garda jos de o oratanie … Revolverul nu l-am mai gasit asa ca am ramas cu cutitul de vanatoare in mana pentru a fi cat de cat aparat …
    Am ajuns la sfarsitul pivnitei si … nu am gasit absolut nimic , stateam si ma gandeam mai bine : “oare ce as fi vrut sa gasesc?si unde naiba era chestia aia de parea a fi un om ghemuit?”
    M-am intors inapoi in bucatarie si am decis sa ies in gradina din spate pentru a ma racorii putin .
    M-am asezat pe o bancuta mica de langa un mini-lac foarte frumos … noaptea era placuta , nici friguroasa nici calduroasa … numai buna de stat afara pentru relaxare , dar , stiam ca aceasta noapte cumva , nu va fi una de relaxare pentru mine … M-am ridicat cu gandul de a merge la Steve pentru a-i povestii ce am descoperit la bucatarie … Doar o minora problema aveam acum : usa din care am iesit … disparuse !!!
    Ramas uimit , am hotarat sa caut o intrare alternativa dand un fel de ocol .
    Dar … din nou , ceva straniu urma sa se intample …. Un radio uitat pe o alta bancuta incepu sa fasaie si sa scoata sunete ciudate … l-am ridicat si am incercat sa il opresc dar nimic … continua sa scoata acele fasaituri …Din intuneric am vazut cu groaza cum o umbra mult mai inalta decat un om obisnuit se indrepta spre mine cu un mers parca … mecanic .
    Cand a venit la lumina am vazut oroarea : creatura la prima vedere parea umana , asta daca excludeai a doua pereche de picioare pe care le avea in loc de maini si capul care lipsea cu desavarsire … iar in piept aveo o gaura imensa cu un fel de … “buze” care se miscau …
    Creatura incepu sa vina din ce in ce mai repede spre mine si eu fiind socat de felul in care arata am inghetat pentru 2 secunde … dar mi-am revenit si am inceput sa fug … nu stiu exact unde dar am inceput sa fug … M-am ascuns dupa o baraca in care se tineau diverse unelte , creatura a trecut pe langa mine nevazandu-ma … I-am multumit Lui Dumnezeu pentru ca m-a ferit de , probabil , o moarte sigura .
    Deodata un scartait m-a facut sa tresar … usa de la baraca se deschise … am tras aer in piept si am hotarat sa vad ce e inauntru … sau mai bine zis : cine sau ce a deschis usa …

    Va urma ...
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Undying Empty Re: Undying

    Mesaj  Itchacy Vin Mai 30 2008, 01:58

    Deodata un scartait m-a facut sa tresar … usa de la baraca se deschise … am tras aer in piept si am hotarat sa vad ce e inauntru … sau mai bine zis : cine sau ce a deschis usa …
    M-am apropiat cu pasi marunti si am aruncat o privire fugitiva inauntru … nu am vazut nimic asa ca am hotarat sa intru .
    De cum am pus piciorul inauntru am si fost impins in peretele opus si usa in urma mea inchisa cu zgomot … Un ras malefic inunda baraca micuta … Deodata o lumina rosie aparu si incepu sa creasca din ce in ce mai mult pana cand din cauza durerii ochilor mi-am pus mana la fata si m-am trantit la podea …. Brusc am simtit ca ceva imi trece prin corp si m-am ridicat speriat numai pentru a ma trezii intr-o incapere care semana cu o inchisoare dintr-un castel medieval …
    Fiind mirat ca ajunsesem tocmai intr-un asemenea loc am inceput sa caut o iesire … dar se pare ca toate usile pe care le incercam erau baricadate …
    Un hol in care puteau incapea usor 3 oameni unul langa altul se arata in fata mea parca chemandu-ma sa o iau pe acolo … cum alta iesire evidenta nu era m-am conformat si am inceput sa pasesc prin acel hol pe ai carui pereti erau atarnate tablouri sinistre cu fel de fel de oameni fie decapitati fie mutilati in feluri in care nici nu stiam ca exista … tot scenariul era unul de cosmar . Un cosmar din care s-ar fi putut sa nu scap cu viata …
    Brusc lumina de la lumanarile care ardeau s-a stins si am ramas in bezna care era ca de smoala .
    Am auzit in spatele meu cateva miscari si m-am gandit la ce e mai rau : daca acea creatura e aici cu mine ? oare asa voi sfarsii ? intr-un hol al unei inchisori uitate de Dumnezeu sfartecat de o creatura a Iadului ? nu … orice dar asta nu , trebuia sa lupt pana la ultima forta … nu aveam de gand sa ma las asa de usor infrant de o chestie fara cap .
    Mi-am scos cutitul de vanatoare din cizma si lipit de un perete am inceput sa ma strecor atent la cel mai mic sunet produs … Dupa ce ochii mi s-au obisnuit cu intunericul am reusit sa disting un fel de silueta care era clar ca se indrepta spre mine … M-am lasat pe vine si am inceput sa astept … cand a fost la 2 metri de mine m-am napustit asupra silueti trantind-o la pamant si infigand cutitul in ceea ce parea a fi pieptul bestie … Un sunet groaznic rasuna si lumina lumanarilor reaparu ca prin minune … M-am trezit deasupra bestiei aceea fara cap care nu mai misca deloc si din al carei piept se scurgea un sange … ei bine , un sange de culoare neagra … Brusc o ameteala m-a cuprins si am cazut ca trasnit la pamant .
    Ulterior m-am trezit in baraca in care intrasem , intins pe podea si cu creatura aceea langa mine …
    Se pare ca aceste orori erau in stare sa controleze spatiul temporal si astfel sa isi duca prada in locuri parasite pentru a le devora … Dar nu eu , eu nu ma voi lasa infrant de niste esecuri ale naturii … Tot ce imi va sta in cale va regreta ca a indraznit .
    Am iesit afara … noaptea era la fel de linistita si la fel de calda ca atunci cand iesisem prima oara … Acum chiar trebuia sa ii spun prietenului meu ce se intampla aici defapt , se pare ca cineva controla toate monstruozitatile astea … si se pare ca nu voi scapa chiar asa de usor … M-am indreptat inapoi spre conac si am constatat cu bucurie ca usa reaparuse … Am deschis-o si am intrat indreptandu-ma direct spre dormitorul lui Steve …
    Conacul parea mult mai linistit decat de obicei … Pe pereti in suporturile de rogaore ardeau cateva lumanari … Lumina imprastiata de ele era difuza asa ca nu puteai vedea la mai mult de 10 pasi inainte …
    Totusi , parca ceva nu era in ordine … Atmosfera era mult mai apasatoare decat de obicei … Si desi lucrul acesta nu ma mai mira dupa cate patisem de cand eram la conac , acum , lucrul acesta ma nelinistea … Poate ca faptul ca Steve ar fi putut pati ceva era lucrul care ma nelinistea mai mult …
    Intr-un final am gasit drumul spre camera sa dar surpriza : nici urma de el … In schimb , fantoma unei din surorile sale : Lizbeth si-a facut aparitia … desi parea mai mult adevarata decat o fantoma …
    Faptul ca era transformata ma nelinistea … era exact ca in acel tablou … ca un vampir …
    - Ce cauti tu aici ? m-a intrebat .
    - Pe Steve il caut … tu ce cauti ?
    -Nu esti in masura sa mi te adresezi cu intrebari muritor stupid … iar in acel moment a intrat printr-un perte … Dupa aceasta intamplare o usa din dreapta mea s-a deschis si am vazut cu uimire ca duce spre “afara” … De ce “afara” ? Pentru ca acel “afara” era intr-un alt plan dimensional … Si faptul acesta nu m-ar fi deranjat atat de tare daca nu stiam ca inainte de acea “poarta” acolo se afla o baie …
    Mi-am luat inima in dinti si am hotarat sa pasesc … Mare greseala s-a dovedit ca am facut !
    Imediat am fost parca “absorbit” de o forta inantru iar in urmea mea usa care fusese o data acolo devenise un vid absolut … M-am trezit pe pamant in fata a ceea ce parea a fi ruina unui castel antic .
    M-am ridicat in picioare si am privit in jur : totul era ars , copacii ramasesera doar cioturi negre de funingine iar locul unde candva era iarba acum era o imensa pata neagra innecacioasa …
    Iar imaginea si mai dezolanta o constituia multitudinea de cadavre imprastiate peste tot impreuna cu armele de batalie precum topoare , sulite , scuturi sau armuri …
    Era o imagine parca dintr-un film de razboi in care un dragon a venit si a maturat totul cu suflarea sa de foc …
    Brusc o voce inspaimantatoare se auzii : VINO LA MINE !
    Vantul a inceput imediat sa suiere … nu era frig , era chiar un vant caldut … dar acea voce sinistra si peisajul dezolant ma faceau sa ma cutremur gandindu-ma ca aici imi va fi sfarsitul … impreuna cu acesti razboinici cazuti …
    Am luat in drum spre ruina castelului o sabie scurta asemanatoare unei sabii japoneze numita katana si un scut si am inaintat …
    Nici nu am ajuns bine la ceea ce o data fusesera portile castelului ca totul in jurul meu a inceput sa se cutremure iar scheletele razboinicilor incepeau sa prinda “viata” … Nu am stat prea mult pe ganduri si am inceput sa ii atac eu pe ei pana nu ma atacau ei pe mine . Intotdeauna o lupta este decisa de cel mai puternic , iar in acesta situatie eu trebuia sa fiu acela … Ii loveam ca si cum eram turbat iar in toate directiile zburau oase faramitate si ocazional coifurile care le aveau unii soldati pe cap … Din fericire nu era asa de grea lupta deoarece aceste cadavre erau fragile si nu puteau face miscari prea bruste …
    Dar din pacate numarul lor era prea mare pentru un singur om … am fugit spre ruine …
    Brusc am cazut intr-o groapa si m-am trezit intr-o incapere gigantica in mijlocul careia era un tron imens cu spatele spre mine iar in tron cee ce parea a fi monstrul cu acea voce inspaimamntatoare … “Deci pana la urma ai venit !” tuna vocea …
    Bestia s-a ridicat in picioare iar eu aveam impresia ca nu se mai termina … atat era de gigantica … cred ca avea cel putin 3 m inaltime .
    Cand s-a intors cu fata spre mine am vazut ca semana foarte bine cu un wiking … trasatura care il facea sa semene era barba aceea mare si parul impletit in codite …
    - Acum ca ai ajuns pana aici … ai vreo ultima dorinta inainte de final ?
    - Da am ! am spus eu … Vreau sa stiu cine esti si de ce m-ai adus aici ?
    - Ei bine … eu sunt fiul lui Thor , zeul tunetului , sunt la randul meu un semi-zeu … si te-am adus aici pentru a te lupta cu mine si a-mi elibera spiritul de sub vraja “Papusarului” …
    - Cine este acest “Papusar” ?
    - Ei bine , “Papusarul” este cel care a creeat toate atrocitatile de aici si cel care in urma cu 4 milenii m-a inchis in aceasta camera din ruina castelului … Si acea persoana este …
    Dar din pacate nu a reusit sa imi spuna cine este “Papusarul” deoarece o strafulgerare a unei sabii l-a taiat in doua si astfel semi-zeul a fost doborat …
    Din spatele sau un ras malefic , ca cel cand am fost impins in baraca , a rasunat intre peretii camerei si am putut observa cum o umbra misterioasa se departeaza …
    Cine naiba era acest “Papusar” ? Care era scopul pentru care a cret toate aceste fiinte blestemate ? Acum stiam ca trebuie mai mult ca oricand sa il gasesc pe Steve si sa plecam din acest conac bantuit si plin de porti catre lumi-paralele …
    O noua strafulgerare , mai bine zis o lumina puternica , care m-a orbit si iata-ma pe podea in aceeasi camera unde cu cateva ore inainte usa spre acea dimensiune se deschise … totul parea ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat … am deschis usa si inauntru nu era altceva decat baia …
    Steve , amice , unde naiba esti ?

    Va urma ...
    Itchacy
    Itchacy
    Gold member
    Gold member


    masculin
    Numarul mesajelor : 472
    Varsta : 33
    Localizare : A lost city a.k.a. Bucuresti
    Joburi/Distractii : Anime , Manga , PC stuff , Gaming etc.
    Stare de spirit : Disturbed
    Data de inscriere : 13/05/2008

    Undying Empty Re: Undying

    Mesaj  Itchacy Vin Iun 13 2008, 20:22

    Continuarea ...

    Inca umblam ca un nebun prin conacul care parea a fi gol in cautarea lui Steve … se pare ca nu era de gasit niciunde …
    Am intrat pentru a nu stiu cata oara in dormitorul sau … se pare ca am facut bine , ceva ce pana acum nu imi sarise in ochi mi-a captat atentia : pe ultimul raft din gigantica sa biblioteca se vedea o foaie care iese dintr-o carte .
    M-am urcat pe scara si am luat-o … era o scrisoare adresata lui : Hey Steve cand ai de gand sa mai treci si pe la mine ? Devine plictisitor de la o vreme ... iar singuratatea ma omoara ... Apropo , se pare ca o nava a esuat in apropiere ... nu m-am dus sa cercetez de teama piratilor ... cred ca cel mai bine este sa vi sa vezi ...
    Dupa ce am citit scrisoarea mi-am dat seama ca trebuie sa fie vorba de farul de pe coasta insulei ... m-am hotarat sa ma indrept intra-colo .
    Am iesit din nou in afara conacului si am luat-o la dreapta pentru a ajunge la cararea ce ducea spre far ... deja se simtea briza oceanului ... dar cu toate astea , atmosfera parea apasatoare ... incepusem deja sa ma obisnuiesc cu asta asa ca mi-am armat pusca pe care o gasisem in conac spre iesire si am inceput sa pasesc cu grija .
    La un moment dat niste sunete ciudate au inceput sa se auda ... nu le-am dat atentie deoarece ajunsesem deja unde imi propusesem : farul !
    Acesta parea abandonat de mult ... arata de parca la primul val mai puternic s-ar fi daramat ...
    Usa de la intrare s-a deschis cu un scartait de am crezut ca va trezii si mortii ...
    Inauntru totul era devastat ( oare chiar erau pirati ? ) si acoperit de multe panze de paianjen ...
    Am inceput sa urc scarile pentru a ajunge sus dar se pare ca o forta invizibila ma oprea sa inaintez ... parca un perete invizibil era in calea mea ... nu imi puteam explica ce sau de ce ma opreste sa urc ... M-am hotarat sa incerc sa urc farul de pe dinafara pe scara de urgente .
    Se pare ca spre norocul meu aceasta era intacta si stabila si nu era blocata de vre-un sid invizibil ... dar cum am ajuns sus am ramas impietrit ... o chestie albastra care semana cu un peste-tepos gigantic plutea in aer si ma privea cu ura ... nu am stat mult pe ganduri si am tras ...
    Creatura a scos un sunet ascutit si s-a prabusit la podea din ea a inceput sa curga un lichid care miroasea a ... a ... vaselina ? Nu se poate ! Ar fi trebuit sa curga ceva asemanator sangelui dar vaselina ? Doamne .. ce blestem s-a abatut asupra acestui loc ? Si de ce ?
    Resemnat am coborat din turn , si am observat la o mica distanta o cruce ... m-am apropiat si am citit : Aici se odihneste capitanul Jeff Mondy ...
    Deci se pare ca el e cel care i-a scris acea scrisoare lui Steve ... si a fost si ultima mea sansa de a-l gasii sau a stii unde poate fi dupa cum se vede ... la naiba Mondy ! De ce a trebuit sa mori ?
    Nici nu am terminat bine intrebarea ca din nou acele sunete ciudate s-au auzit ...
    Am sarit intr-un tufis din apropiere asteptand sa vad ce se intampla ...
    Deodata mai multe creaturi asemenea celei pe care am omorat-o in turn au aparut ... se pare ca se grabeau undeva ... dar unde ?
    Dupa ce m-am asigurat ca nu ma vad si sunt la o distanta apreciabila am inceput sa ii urmaresc pana am ajuns la un deal ... creaturile se oprisera in fata unei stanci ... ce naiba au de gand ?
    Din nou sunete ciudate si piatra s-a transformat in ceva ce parea lichid si creaturile au patruns prin ea . Pana sa se duca efectul am sarit si eu si m-am trezit intr-un loc ce semana izbitor de mult cu o piramida mayasa ... La inceput am fost surprins crezand ca visez dar dupa ce am vazut chipul a ceea ce parea a fi zeul lor sculptat in piatra mi-am dat seama ca nu e vis ... si e un cosmar ...
    Alte sunete se auzeau ...m-am ascuns repede sub niste prelate ( sau ce naiba erau ) si am vazut cu oroare cum 4 monstrii carau ceea ce pare a fi un tron cu cineva pe el ... oare acel zeu ?
    Brusc prelata a fost ridicata de o creatura si eu am fost descoperit ... grozav ! Mi-am spus in gand in timp ce am tras spre capul monstrului .
    Mare greseala am facut ... acum toti monstrii erau in alerta iar de pe acel tron s-a auzit un mormait ...
    Tronul a fost lasat la pamant iar in jurul meu creaturile au facut un cerc ... Se pare ca urma sa ma lupt chiar cu zeul lor !

    Va urma ...

    Continut sponsorizat


    Undying Empty Re: Undying

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Apr 27 2024, 02:20